Google na léto chystá inovovaný tablet Nexus | e15.cz

Google na léto chystá inovovaný tablet Nexus

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký internetový gigant Google uvede v létě na trh novou verzi svého počítačového tabletu Nexus Seven. Přístroj by se prý mohl začít prodávat přibližně v červenci.

Nejnovější verze prý bude mít obrazovku s vysokým rozlišením a procesor Snapdragon od firmy Qualcomm. První verze Nexusu Seven, která je na trhu od července, používá procesor od konkurenční společnosti Nvidia. Důvody změny jsou prý technické a souvisí s výkonem.

Podle jednoho ze zdrojů by cena nového přístroje mohla začínat na 199 dolarech (asi 4000 korun) a starší verze by zlevnila. Nelze ale vyloučit, že nový přístroj bude stát 149 dolarů a prodej starého Google zastaví.

Osm milionů tabletů

Google chce s novým přístrojem konkurovat dalším výrobcům levných tabletů jako jsou Amazon.com a technologická společnost Apple. Podle zdrojů Reuters, které mají informace o novém zařízení, Google chce v druhé půlce roku prodat až osm milionů nových tabletů. Loni ve stejném období podle odhadů analytiků prodal 4,6 milionu kusů starého modelu. Google údaje o prodeji tabletů nezveřejňuje.

Prakticky veškeré příjmy Googlu, který provozuje internetový vyhledávač, tvoří internetová reklama. Vyšší obliba tabletů Nexus by pro Google znamenala další uživatele a více prostoru pro reklamu, napsala agentura Reuters. Nový tablet má letos do prodeje uvést také Apple, který je jedničkou v této oblasti trhu. Nejlevnější iPad mini od Applu stojí víc než 300 dolarů.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video