Google si postaví nové sídlo ve tvaru obřího party stanu | E15.cz

Google si postaví nové sídlo ve tvaru obřího party stanu

Živě.cz
Stanislav Janů

Zatímco Apple zdárně pokračuje v budování monumentálního Campusu 2, Google rovněž plánuje výstavbu nového sídla. První Googleplex, který vznikne přímo pod taktovkou samotné společnosti, má vyrůst nedaleko toho současného. Díky plánům, které se objevily na webu plánovacího úřadu, si můžeme udělat představu o zamýšlené podobě.

Podle webu MountainView.gov by mělo sídlo zabírat plochu velkou asi 55 700 metrů čtverečných a podobně jako v případě Applu bude dbáno třeba na zeleň nebo ekologický provoz budovy. Unikátní se má stát netradičně řešenou střechou klenoucí se na několika vzpěrách. Ta bude pokryta fotovoltaickými panely.

Podobně jako Apple bude dbát Google na otevřený prostor, a tak nepřekvapí velké množství použitého skla. Vzhledem k brzké fázi, v níž se projekt nachází, nemá Google naplánováno ani datum, kdy by měla výstavba začít.

Google si v Mountain View postaví nové sídlo ve tvaru obřího párty stanuGoogle si v Mountain View postaví nové sídlo ve tvaru obřího párty stanuAutor: Repro Živě.cz

Jak web Gizmodo.com upozorňuje, jedná se stále jen o návrh. Konečná podoba nového sídla technologického gigantu se může ještě změnit.

Majitel Googlu zvýšil příjmy
Americké společnosti Alphabet, která je majitelem firmy Google, stoupl příjem ve čtvrtém čtvrtletí o skoro 18 procent. K nečekaně slušnému výsledku jí pomohl solidní prodej reklamy v mobilních zařízeních a aktivity na serveru YouTube. Akcie firmy v pondělním prodlouženém obchodování výrazně stouply a katapultovaly Alphabet na pozici nejhodnotnější firmy ve Spojených státech, ze které vystrnadila dosavadního premianta Apple.
Alphabet oznámila, že příjem za poslední tři měsíce loňského roku stoupl o 17,8 procenta na 21,3 miliardy dolarů (528,4 miliardy korun). Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru výsledek 20,8 miliardy dolarů.

Otevření se blíží. Apple se pochlubil novými fotkami vesmírné lodě Campus 2

Autor: Živě.cz, Stanislav Janů
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!