Green se zazelenal. Začal golfový rok | E15.cz

Green se zazelenal. Začal golfový rok

Filip Kadeřábek

Trávníky přivítaly po zimě první golfisty. Hřiště v okolí Ústí a Teplic lákají profesionály i začátečníky.

Ostřílení hráči se střídají na hřišti s vyjukanými začátečníky. Rodiče pečlivě vybírají vhodné oblečení pro děti. Na greenu chtějí zůstat celý den za každého počasí. Golfistům začala sezona. Stále populárnější hře propadl nejeden Severočech. Na Ústecku i Teplicku vyrostlo v posledních letech několik areálů, nabízející kompletní služby začínajícím hráčům i profesionálům.

Terasy Ústí

Areál nedaleko Ústí nad Labem s panoramatickým výhledem na Krušné hory patří mezi mladší hřiště. Nabízí hráčům kvalitní hru na obtížném osmnáctijamkovém hřišti.
Prvních devět jamek zahrnuje velmi členité a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením. Z větší části jsou odpaliště tvořená terasovitými úpravami. Většinu jamek druhé devítky pak obklopuje jezero.
Hru si užijí jak hráči techničtí, tak „bombeři“, kteří se pokoušejí atakovat prostory greenů první ranou.
Hřiště prochází žádanými změnami. „V první řadě zavádíme nové drenáže, které už teď hřišti velice pomohly od spodní vody, se kterou bojujeme druhým rokem. Dále budeme upravovat všechny bunkery (písková odpaliště, poznámka redakce) pro lepší kvalitu překážek,“ říká asistent manažera Golfového klubu Terasy Jan Dvořák.
Pro hráče připravili různé turnaje, včetně oblíbené, celoroční Terasy Tour. Letos se bude skládat z jedenácti turnajů. V sobotu 30. dubna se golfisté utkají o Labský pohár a další turnaje a poháry obsadily všechny víkendy až do konce října.
Ústecký areál spolupracuje s Českou golfovou federací na projektu Hraj golf, změň život, který by měl golf přiblížit více lidem a přilákat nové hráče.
Hřiště je otevřené každý den od osmi do dvaceti hodin, včetně cvičných ploch. Ti, kdo se na Terasy chtějí jen podívat, ale nechtějí hrát, mohou přijít do restaurace s italskou a mexickou kuchyní s výhledem na celý areál a přilehlé jezero.

Golf Barbora

Necelých pět kilometrů západně od Teplic u vesnice Oldřichov se na úpatí Krušných hor rozkládá Golfový areál Barbora. Hned vedle hřiště je i stejnojmenné jezero, které vzniklo zatopením míst po dolování. Hřiště je v krajině luk a hájů v oblasti bývalé těžby. Od roku 2001 tam postupně vyrostlo golfové hřiště a kompletní tréninkový areál. Normované je devítijamkové hřiště, které je určené především hráčům s handicapem. „V dopoledních hodinách je přístupné všem zájemcům o hru,“ upozorňuje manažer hřiště Tomáš Kučera.
Vedle hřiště je tréninkový areál. Slouží k nácviku základních golfových dovedností, k tréninkům s trenéry nebo k trápení se sebe sama, a to individuálně nebo ve skupině. Lidé si mohou půjčit nebo koupit golfové hole. Otevřená je také restaurace, občerstvení při krbu nebo na terase.
Areál je ideální také pro pořádání golfových turnajů, golfových akademií či k prvnímu seznámení s touto atraktivní hrou. „S golfovými profesionály a cvičiteli připravujeme a zorganizujeme jakýkoliv program podle přání,“ říká Tomáš Kučera.
Hřiště Barbora je otevřené každý den od osmi hodin do setmění.

Menší hřiště

Jednoduchou a levnou hru pro nenáročné najdou lidé v Libouchci. Sem může za golfem vyrazit opravdu každý. Devět jamek v malém, rovném areálu je otevřeno všem
Do mírně zvlněného terénu v divoké krajině Krušných hor je na Cínovci nad Teplicemi citlivě zasazeno devět jamek. Dráhy, ale i jamkoviště, jsou modelovány tak, aby vyhovovaly jak začínajícím, tak zkušeným golfistům. Jedná se o nejvýše položené hřiště v České republice.
V Libouchci mají pro hráče otevřeno od svítání do soumraku.

Autor: Filip Kadeřábek
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!