Hasič: Na noc vytahuji spotřebiče ze zásuvky | E15.cz

Hasič: Na noc vytahuji spotřebiče ze zásuvky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pětačtyřicetiletý Jaromír Šindler je ve službách profesionálních hasičů už bezmála dvacet let. Za tu dobu se setkal s tolika požáry, automobilovými nehodami a lidskými tragédiemi, že nebýt jimi ‚poznamenán‘ je téměř nemožné

Pětačtyřicetiletý Jaromír Šindler sice nemá doma v každém pokoji hasicí přístroj, ale jinak je velmi obezřetný ke všem možným nebezpečím, která mohou nastat.
Tak třeba na noc vytahuje ze zásuvky téměř všechny spotřebiče, které má v bytě. Od rychlovarné konvice přes mikrovlnnou troubu až po počítač. „Vím totiž, jaké nebezpečí hrozí a kolik lidí tato zdánlivá malichernost připravila o majetek, a v horším případě i o střechu nad hlavou. V tomto duchu vedu a kontroluji i celou svou rodinu,“ přiznal se smíchem. A to není všechno. Pokud je nucen spát mimo domov, tak si ještě před usnutím zjišťuje únikové cesty z objektu, ve kterém má nocovat. Vyhodnocuje, jaké jsou možnosti evakuace. Nejen své osoby, ale i ostatních lidí. Dívá se, kde je schodiště, a jestli má dům i venkovní únikovou cestu. „Z tohoto důvodu mám respekt z výškových budov. Tam je pochopitelně v případě požáru nebo jiné havárie složitější situace,“ uvedl. Rozvážný je i při jízdě autem. Jako hasič asistoval u mnoha tragických nehod, takže ani v tomto ohledu nic nepodceňuje. „Vždy se snažím jet takovou rychlostí, abych měl jistotu, že stačím včas reagovat. Jezdím pomaleji, i když bývám často předjížděn ostatními řidiči. Nechci ale, aby mě kolegové museli vystříhávat z havarovaného vozu,“ řekl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.