Havířov posílí hříšník Pavel Indrák | E15.cz

Havířov posílí hříšník Pavel Indrák

Jiří Podhájecký Havířov

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ragbysté Havířova vedou tabulku 1. ligy. Trenér Lištvan ale spokojen není.

Po sedmém kole 1. ligy v ragby je na čele RC Havířov. Havířovští v soutěži prohráli pouze jedno utkání proti „béčku“ Pragy. „Postavení v tabulce je příjemné, ale nejsem příliš spokojen s předváděnou hrou,“ uvedl kouč Pavel Lištvan. Havířovští jsou v lize favority soutěže a někteří hráči nejsou podle kouče plně koncentrováni na utkání. „Kluci si jsou vědomi, že soupeře herně převyšují a v průběhu zápasů často opouštějí od toho, co si říkáme před zápasy. V každém zápase přicházejí hluchá místa. Hráči jakoby podléhali jakémusi sebeuspokojení s tím, že je soupeř u konce s dechem a najednou je všechno jinak a děláme hloupé chyby, které soupeři dávají šance na zvrat v utkání. To je největší problém našeho týmu. A nebudeme si nic nalhávat, na nějaké dobré výsledky v extralize by to nestačilo. Maximálně bychom drželi krok s týmy z konce extraligové tabulky,“ uvedl Lištvan.

Havířovu chybí dispečer hry

Kouč lídra 1. ligy Pavel Lištvan zavedl pro domácí utkání pravidlo, že všechny zápasy budou havířovští natáčet na DVD. „Myslím, že to je dobrý tah. Alespoň hráčům, kteří by chtěli oponovat mé kritice, dokáži, že se mýlí a věřím, že se potom kázeň na hřišti zlepší,“ sdělil havířovský stratég. Před začátkem soutěže Lištvan řešil i situaci kolem odchodů hráčů. Někteří ragbysté nebyli spokojeni s docházkou svých kolegů a prohlašovali, že jestli se situace nezlepší, změní své působiště. „Situace se o dost zlepšila. Pokud vím, nikdo už nemá zaječí úmysly a naopak k nám míří zkušený hráč Pavel Indrák, který působil ve Walesu v týmu Pwllheli,“ oznámil Lištvan. Indrák se na hřiště vrací po více než dvou letech, kdy měl zakázanou sportovní činnost. „Indrák měl zastavenou činnost kvůli tomu, že klubový lékař ve Walesu mu naordinoval nosní kapky, které obsahovaly nedovolené látky. Antidopinková komise byla tvrdá a Pavlovi vystavila stopku na dva roky,“ pověděl Lištvan. Indrákovi trest končí na jaře příštího roku a Lištvan si od něj slibuje, že bude osobností nejen na hřišti, ale i mimo něj. „Je vůdčí osobností s velkým přehledem. Čekám, že bude dispečerem naší hry. Já jsem už počítal, že by to mohli zvládnout někteří hráči jako je třeba Aleš Kloda, ale ten se letos vrátil po dlouhém zranění a je na ragby tak natěšený, že hodně akcí řeší na vlastní pěst a jiní hráči ze současného kádru, bohužel, zatím nedorostli,“ pravil Lištvan. Podle havířovského trenéra se Indrák brzy vrátí na svou tradiční výkonnost. „Myslím, že odehraje za nás dvě kola a bude hned nominován do České reprezentace,“ sdělil Pavel Lištvan.

Autor: Jiří Podhájecký Havířov

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.