Hörmann vybavil haly FM Logistic Tuchoměřice | E15.cz

Hörmann vybavil haly FM Logistic Tuchoměřice

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Hörmann, významný výrobce vratových a dveřních systémů, realizovala zakázku pro firmu FM Logistic Tuchoměřice. Dodávka produktů pro výstavbu tří logistických hal nedaleko pražského ruzyňského letiště dosáhla hodnoty 5,4 milionu korun. Dvě haly byly koncipovány jako chladírenské, proto pro tyto účely společnost dodala speciální výrobky, uvedla firma.

Zakázka zahrnovala dodávku 18 kusů tepelně-izolačních sekčních vrat DPU s tloušťkou lamely 80 mm a s hodnotou tepelného prostupu U = 0,7 W/m2K (lamela má součinitel U = 0,3 W/m2K). Vrata byla navržena tak, aby se spouštěla před nakládacím můstkem a v chladírenské hale nedocházelo k změnám teploty. Hydraulický můstek proto také disponuje výsuvným čelem, aby překonal vzdálenost 80 cm od hrany můstku ke korbě návěsu.

Společnost na stavbu dodala i 14 kusů speciálních tepelně izolovaných hydraulických nakládacích můstků HTL-2 s výsuvným čelem a 14 kusů nafukovacích těsnicích límců DAS-3, které výkyvy teplot v chladírenských halách ještě dále minimalizovaly. Celý systém funguje zcela automaticky a jednotlivé kroky na sebe přesně navazují. Proto se například současně s otevíráním vrat nafukuje těsnicí límec a k jeho vyfouknutí dojde až po vyložení nebo naložení návěsu a úplném zavření vrat. Při realizaci dodávky se společnost Hörmann soustředila i na to, aby byla výška prosklení vrat všude stejná. Dosáhla toho zkrácením lamely u vrat před můstky, díky čemuž se vyrovnala linie oken.

Třetí skladovací halu firma vybavila sedmi sekčními vraty SPU 40 s tloušťkou lamely 40 mm a šesti standardními nakládacími můstky HLS-2. Vnitřní průjezdy mezi halami byly vyřešeny pomocí rychloběžných vrat V5015 SEL vybavených bezpečnostní světelnou mříží a radarem pohybu. Jednotlivé haly tvoří samostatné požární úseky, a proto byly prostupy dle požadavku investora zabezpečeny gravitačními protipožárními posuvnými uzávěry FST-90 s 90minutovou požární odolností. Uzávěry jsou napojeny na centrální protipožární systém EPS a v případě požáru se automaticky uzavřou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video