Horským střediskům chybí infrastruktura | e15.cz

Horským střediskům chybí infrastruktura

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zejména krkonošská horská střediska zaplavily v posledních letech stovky nových apartmánů určené pro zájemce o luxusní druhé bydlení. Poptávka po těchto apartmánech však v poslední době poměrně značně klesá a rozhodně za to nemůže jen současná krize realitního trhu.

[file:4801:small:left]

Svádět totiž všechno na krizi je značný alibismus. Jedním z důvodů, proč Češi opouštějí české hory a dávají přednost například Alpám, je nedostatečná infrastruktura českých horských středisek. Samotné luxusní ubytování nestačí, když středisko prakticky nenabízí nic jiného k zábavě než v zimě lyžování a v létě turistiku či cykloturistiku. Samostatnou kapitolou je pak dopravní dostupnost těchto center.

Jen málokterý majitel luxusního apartmánu například ve Špindlerově Mlýně je ochoten každý pátek absolvovat strastiplnou cestu po kapacitně dávno nedostačující komunikaci z Vrchlabí a v neděli totéž opačným směrem. Blíží se konec roku a to je čas na bilancování i nastínění vývoje realitního trhu v roce 2010. Těmito tématy se bude zabývat další číslo magazínu Realit, které vám však dorazí až na konci ledna v podobě dvojčísla. Již teď mohu avizovat, že přinese i několik zásadních změn. Samozřejmě i obsahových, hlavně ale vizuálních. To ale až po Vánocích a oslavách nového roku.

Dovolte mi tedy, abych vám, našim věrným čtenářům, popřál krásné prožití Vánoc a hodně štěstí a pohody do nového roku.

Tomáš Johánek, šéfredaktor

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video