Hrající pražský policista má úspěch na internetu | E15.cz

Hrající pražský policista má úspěch na internetu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Video na internetovém portálu Youtube s pražským uniformovaným policistou hrajícím na piano zaujalo širokou veřejnost a jeho sledovanost rychle stoupá. Strážníka do dnešního poledne vidělo už přes 950 tisíc uživatelů a dá se čekat, že počet kliknutí brzy překročí milion.

Nový populární záznam zaujal i některá zahraniční média. Britský list The Telegraph na svém serveru v polovině minulého týdne napsal, že „jde možná o důkaz mírumilovnější (české) společnosti, když si policista v Praze sedl k pouličnímu pianu a hrál, když byl ve službě, a jeho kolega ho sledoval“.

Server BBC záležitost zaznamenal poté, co se o policistovi pochvalně zmínil policejní prezident Martin Červíček v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

To je Praha, zlato

Dopravního policistu v žluté reflexní uniformě, hrajícího před budovou pražské filozofické fakulty, proslavila ruská turistka, která ho nafilmovala a video umístila v polovině listopadu na Youtube pod titulkem This is Prague, baby! (To je Praha, zlato!)

České i zahraniční reakce se množí i na internetu. „Nádherná melodie a jak krásný příběh, který dělá hodně pro víru v pozitivnost celého lidstva. Za 30 vteřin se mladíkovi podařilo vnést do oblasti vymáhání práva dojem nenápadné důstojnosti,“ například napsal pod snímek přispěvatel pod přezdívkou Law Map.

Jen čas také ukáže, zda má nové video ambici konkurovat ve sledovanosti jinému slavnému „českému“ hitu, a to záběru na bývalého prezidenta Václava Klause přivlastňujícího si psací pero. Dva roky starý záznam České televize zachycující státníka na návštěvě v Chile má hodně přes pět milionů zhlédnutí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video