Hraničtí atleti budou bojovat o první ligu | e15.cz

Hraničtí atleti budou bojovat o první ligu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Atleti SK Hranice vyhráli základní část soutěže. Na domácím stadionu je čekají boje o postup do první ligy.

Hranice/ Velkého úspěchu se podařilo dosáhnou hranickým atletům. V sobotu 21. srpna nastoupili k poslednímu kolu základní části II. ligy mužů a žen na domácím stadionu v Hranicích. Muži sice doma nezvítězili, sestava bez hostujících závodníků na Šumperk nestačila, ale druhé místo v kole jim vyneslo celkové vítězství v základní části letošní II. ligy. Nejdůležitější závod sezony, baráž o I. ligu, však mají teprve před sebou. Pořádat ji bude opět hranický atletický oddíl, a to v neděli 5. září. Při posledním kole soutěže panovalo v Hranicích optimální počasí, i když mírný větřík ve sprintech, dálce a trojskoku trochu znehodnocoval výkony. Prázdninově slabší účast domácí využili zejména v bězích, kde díky Žabíčkům, Sýkorům, Mikulenkovi a Petrášovi získali nečekané, ale velmi příjemné body. Lídři družstva opět předvedli, že je na ně spoleh a vybojovali pět prvních míst. Double tentokrát dosáhli Zbyněk Čech v dálce a trojskoku a Radek Masař v běhu na 110 metrů překážek a 200 m.

Pavel Kukla zvítězil v disku, v kouli skončil druhý a v kladivu čtvrtý. Zbyněk Šebesta bral stříbro v kladivu, na Zbyňka Moce ve stejné disciplině tentokrát vyšel bronz. Již uzdravený Jan Polášek doběhl na trati 3000 m na druhé pozici. Třetí skončil Jan Dostál na stovce, škoda že ho zdravotní stav nepustil na dvojnásobnou trať. Pomyslný bronz vybojovala i čtvrtkařská štafeta Sýkora, Žabíček ml., Petráš a Masař.

Největší kus práce odvedli v domácím kole opět vrhači. Třicet bodů z jedné discipliny je asi historický rekord. Body z vrhů a hodů předstihly i tradičně dobré sprinty a skoky, jejichž protagonisté sice představují stále vysokou kvalitu, ale zůstávají letos bohužel ve svých disciplinách osamoceni. Střední a dlouhé tratě jsou pak příležitostí pro pracovité a obětavé závodníky a výrazněji se zde prosazují hlavně Polášek a Jurčák.

Družstvo žen SK Hranice v posledním kole čítalo šest závodnic. Svou disciplínu 800 metrů se podařilo vyhrát Kateřině Pokorné, přidala ještě páté místo na poloviční trati. Dvě stříbra vybojovala Klára Úlehlová. Zdeňka Tvrdá doběhla druhá na 5000 metrů a třetí na 1500 metrů. Bronz na pětikilometrové trati vybojovala Halka Doubravová. Stejnou pozici obsadila i Michaela Kasparová v hodu kladivem. Martina Kopecká obsadila v běhu na 100 metrů sedmé místo. Celkově i v posledním kole obsadilo družstvo žen čtvrtou pozici, do baráže tedy postupuje také.

Postupový klíč do baráže byl první čtyři týmy z II. ligy ze severu, první čtyři z jihu a dva týmy z I. ligy. V neděli 5. září od 10 hodin se tedy v Hranicích představí deset mužských a deset ženských týmů v boji o postupová místa do I. ligy. Počet postupových míst je závislý na výsledku baráže o extraligu, která proběhne v sobotu 4. září, u mužů to může být dvě až pět postupových míst, u žen tři až pět. Hranické atletky ambice na postup rozhodně nemají, muži však v letošní sezoně formou na postup určitě disponují.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery