Icahn požaduje odkup akcií Applu za 150 miliard dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Icahn požaduje odkup akcií Applu za 150 miliard dolarů

Icahn požaduje odkup akcií Applu za 150 miliard dolarů
Investor Carl Icahn vstoupil během léta do Applu
• 
ZDROJ: CTK

pav

Loni na jaře Apple plánoval odkup akcií v hodnotě 10 miliard dolarů. O rok později firma svůj plán zvýšila na 60 miliard dolarů. Vlivný investor Carl Icahn znovu naléhá na Apple, aby v odkupu cenných papírů zašel ještě mnohem dál.

Veterán Carl Icahn podle svého účtu na Twitteru navrhuje, aby Apple odstartoval odkup v hodnotě 150 miliard dolarů, což je přibližně třetina aktuální tržní kapitalizace firmy, která činí 443 miliard dolarů. Zpětný odkup by snížil počet cenných papírů na trhu a tím zvýšil hodnotu za kus, která by měla v nejbližší době vystoupat na 625 dolarů, věří Icahn.

Svůj plán znovu zopakoval šéfovi Applu Timu Cookovi na společné večeři. Cook ale s jasnou odpovědí i nadále otálí, jednání o celé záležitosti tak podle Cahna budou pokračovat za tři týdny.

Carl Icahn, vlastník cenných papírů Applu za dvě miliardy dolarů, už dříve uvedl, že považuje současnou cenu akcie za podhodnocenou. Cahn už oznámil svůj úmysl vytáhnout cenu na pro něj odpovídajících 700 dolarů. V posledních dnech se cenné papíry Applu obchodují kolem 487 dolarů za kus.

Hodnota akcií Applu nedávno znatelně klesla bezprostředně s uvedením nového iPhonu 5S a jeho levnější verze 5C. Trh zareagoval na zjištění, že levnější verze iPhone 5C není až tak levná, jak se v minulosti čekalo.

Vývoj akcií Applu od začátku roku 2013

Akcie Applu od začátku roku 2013Akcie Applu od začátku roku 2013Autor: Yahoo
Zdroj: Yahoo

Zájem miliardářů o Apple

O akcie Applu je v posledních týdnech zvýšený zájem. Balík 66 tisíc cenných papírů nedávno nakoupil i miliardář George Soros, který se současně s tím zbavil posledních zbývajících pozic ve zlatě. Vlastníkem akcií Applu je také David Einhorn, vlivný fondový manažer a zakladatel Greenlight Capital. Akcií „nakousnutého jablka“ vlastní 2,4 milionu kusů.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!