Iluzionista Zdeněk Bradáč rozdrtil rovnou tři Guinnessovy rekordy

Blíže ke svému vysněnému cíli - držet součastně 25 Guinnessových rekordů, se posunul český mág a několikanásobný rekordman Zdeněk Bradáč. Dnes se mu podařilo v jablonecké Městské hale zlomit dva světové rekordy v žonglování vzhůru nohama.

Zároveň vytvořil jeden úplně nový rekord. Vše proběhlo v souladu s pravidly, a může tedy počítat s tím, že se znovu zapíše do světově nejprestižnější knihy rekordů. Počet současně držených světových rekordů tak u Zdeňka Bradáče nyní stoupl na třináct.

Suverénním výkonem Zdeněk Bradáč znovu světu dokázal, že mezi kouzelníky a eskamotéry patří na výsluní. Potvrdil tak status nejúspěšnějšího rekordmana desetiletí, jak ho otitulovala Guinnessova kniha již před rokem.

Bradáč se dnes v Jablonci rozhodl připsat opětovně své jméno k dvěma rekordům, které v minulosti již sám překonal. Byly to jeho první Guinnessovy rekordy vůbec. Jeho konkurenti ale laťku v průběhu tří let výrazně navýšili. O to to byla pro Bradáče větší výzva.

V disciplíně žonglování vzhůru nohama na výdrž se třemi míčky dosáhl výborného rekordního času 6 minut a 46 sekund. Svého předchůdce tak překonal o více než minutu. Za tu dobu zvládl 1276 chytů. Rekord tak vylepšil o 495 chytů. Třetí rekord přidal Bradáč jako bonus, což se mu také podařilo na jedničku. Žongloval vzhůru nohama se čtyřmi míčky, o což se oficiálně ještě nikdo nepokusil.

„Přiznávám, že z dnešních rekordů jsem měl skutečně obavy, jelikož se v poslední době velice zlepšily. Vzhledem k jejich fyzické náročnosti jsem měl jen jeden pokus. Díky dobré konstelaci a podpoře přátel a spolupracovníků se vše povedlo podle plánu a míčky jsem měl po celou dobu rekordu pod kontrolou,“ uvedl Zdeněk Bradáč.