Jarní sezona v divadle bude k smíchu

Zdravého nemocného, Simonu Stašovou, Karla Heřmánka či Bibli ve 120 minutách uvidí diváci, kteří na jaře zavítají v Kladně do divadla.

Městské divadlo Kladno pozve na první letošní premiéru své diváky už v únoru. Dvojice autorů Petr Kolečko a Tomáš Svoboda připravila hru Bible: kompletní slovo boží (výcuc) ve 120 minutách.

Inscenaci uvedou netradičně na divadelní točně. Hlediště bude na jevišti stejně jako například u Detektoru lži.

Bible je dílem britské Reduced Shakespeare Company (Společnost zkráceného Shakespeara), která uvedla také komedii Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

V Bibli vystoupí Zdeněk Dolanský, Zdeněk Velen a Štěpán Benoni. „O Bibli se nedá dopředu příliš mluvit. Diváci se každopádně budou hodně bavit,“ míní umělecký šéf divadla Svoboda.

V únoru budou mít svoji premiéru také děti. V Divadle Lampion pro ně chystají pohádku Čertík Fidibus.
Jednu z nejlepších komedií na českých divadelních scénách, a to Tři muži na špatné adrese, představí v Kladně pražské Divadlo Bez zábradlí.

„Naposledy jsme v kladenském divadle uvedli v roce 2007 Maraton. Jsem rád, že si v městském divadle vybrali právě Tři muže. V Praze už jsme s nimi odehráli přes čtyři sta vyprodaných repríz a pořád si to na jevišti s kolegy Zdeňkem Žákem, Bobem Kleplem a Janou Šulcovou užíváme,“ říká principál divadla Karel Heřmánek.

Věří, že se s Kladnem i pro příští sezonu dohodne na nějakém představení. „Sice by se mělo hrát v Lampionu, ale věřím, že i tam se s některou komedií vejdeme,“ podotýká Heřmánek.
Kladenskému souboru nabídl jeviště svého divadla. „Odehrají v Divadle Bez zábradlí několik představení muzikálu Game Boy se Štěpánem Benonim a Danou Markovou. Poprvé to bude v neděli 27. února.

Chceme to pojmout jako příjemné odpoledne pro celou rodinu. Do foyer pustíme děti o něco dřív, aby si vyzkoušely herní konzole od Nintenda,“ vysvětluje Heřmánek a doufá, že se dostane také na něj. „Prý na tom jde hrát i golf,“ dodává principál.

Do dalšího pražského divadla, do Kalichu, pojede v únoru městské divadlo s inscenací Jaromír Jágr, Kladeňák.
Naopak do Kladna pozval Tomáš Svoboda komika Luďka Sobotu a připravil mu na duben takzvaně na tělo klasiku Zdravý nemocný.

Diváky v kladenském divadle čekají letos na jaře i další hosté. S Donem Quijotem přijedou v březnu Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, Shirley Valentine zase v sólovém představení odehraje v dubnu Simona Stašová.