Jedete na dovolenou? Zabezpečte svou nemovitost před ukradením | E15.cz

Jedete na dovolenou? Zabezpečte svou nemovitost před ukradením

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V posledních letech přibývá případů, kdy bez vědomí majitele dochází k podvodným zápisům v katastru nemovitostí, které často končí nevratnou ztrátou vlastnictví. Na katastr loni dorazilo 690 756 návrhů na vklad, přičemž se v tomto množství skrývají i padělané smlouvy o darování či prodeji nemovitostí, které ohrožují vlastnictví majitelů nemovitostí. Stačí totiž falešná či odcizená občanka nebo falešný notářský zápis o prodeji nemovitosti a můžete přijít o svůj pozemek, dům či byt. Ochránit vás může včasná informace, o jakékoliv začínající změně, kterou jste sami neiniciovali. Nepřetržitou službu kontroly katastrálních záznamů zajišťuje hlídač katastru ReLock, který se jako jediný v ČR na tuto problematiku specializuje.

Většina lidí si zabezpečí svou nemovitost před zloději, aby je po návratu z dovolené nečekalo nemilé překvapení v podobě vykradeného domu či bytu. Neví však, že podvodným zápisem v katastru mohou přijít o svou nemovitost úplně. Jedinou možností, jak svou nemovitost ochránit, je vědět o každé sebemenší změně. „Blíží se dovolené a není žádné velké umění nechat své katastrální údaje bez dozoru a být další obětí případů podobným například těm, kdy se majitel vrátí z dovolené a v jeho bytě či domě již bydlí jiný vlastník.” uvádí Karolína Kovářová z firmy ReLock.

„Sám si pravidelně zjišťovat a kontrolovat své katastrální výpisy je samozřejmě úmorné. Náš automatizovaný systém pro porovnávání zápisů zjistí třeba i jediný změněný znak a ohlídá, zda někdo na katastr nemovitostí nepodal podvodnou žádost o zápis s cílem omezit či zrušit vlastnická práva majitele. Při zjištění začínající změny zápisů okamžitě vyrozumíme klienta. Vydaná varování odesíláme na klientem poskytnuté kontakty – textovou zprávou na mobilní telefon a na e-mailovou adresu. Právě možnost zvolit si tu nejefektivnější formu vyrozumění o případném útoku zajišťuje dokonalý servis i v případě dovolené.“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video