Jednosedadlový automobil od Volkswagenu se objeví do dvou týdnů | E15.cz

Jednosedadlový automobil od Volkswagenu se objeví do dvou týdnů

VW Beetle
VW Beetle
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Německý automobilový koncern Volkswagen během dvou týdnů představí jednosedadlový elektromobil, který má demonstrovat jeho snahu o snižování emisí oxidu uhličitého. Informoval o tom dnes podnikatelský list Financial Times.

„Pokud omezíte automobil na jednu osobu, můžete ho vyrábět menší a lehčí a potřebujete méně energie k přepravě této osoby,“ řekl listu šéf výzkumu VW Jürgen Leohold.

Volkswagen v rámci snahy o snižování emisí zohledňuje také oxid uhličitý, který vzniká při výrobě elektřiny. Automobilka proto hodlá uživatelům svých elektromobilů prodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů a plánuje výstavbu dvou vodních elektráren v Brazílii, píše Financial Times.

Leohold uvedl, že emise oxidu uhličitého u elektromobilů „závisí na tom, jaký druh energie vložíte do baterie“. Dodal, že pokud bude tato energie z obnovitelných zdrojů, budou emise nulové.

Volkswagen hodlá v roce 2013 uvést na trh elektrické verze populárního modelu Golf a připravovaného malého vozu Up!. Firma o víkendu uvedla, že automobil Up!, který se bude vyrábět ve slovenském závodě, vstoupí na evropský trh v prosinci. Příští měsíc by měl být model Up! představen na autosalonu ve Frankfurtu.

Skupina Volkswagen, jejíž součástí je rovněž Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.