Jinočany lákají nové obyvatele na kvalitní bydlení | e15.cz

Jinočany lákají nové obyvatele na kvalitní bydlení

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obce, které jsou svou polohou příznivé pro rozvoj bydlení, mnohdy neodolaly prvotnímu boomu výstavby satelitních městeček na svých okrajích. V současné době ale dávají starostové i developeři přednost projektům, které jsou realizovány s ohledem na potřeby začlenění nové výstavby do stávající obce. Příkladem za všechny mohou být Jinočany u Prahy.

„Projekt Bydlení v Jinočanech zajišťuje kontakt mezi starousedlíky a budoucími obyvateli. Vnikne zde nová živá čtvrť, široký uliční prostor, významné plochy zeleně, sportoviště a nebytové prostory pro budoucí potřeby nejen nových obyvatel,“ popsala nově vznikající komplex šestnácti rodinných domů starostka Jinočan Miluše Čančíková a dodala, že se rozhodně nebude jednat o žádnou příměstskou noclehárnu ani separovanou novou výstavbu. Jinočany poskytují svým obyvatelům kompletní občanskou vybavenost v podobě obecního úřadu, pošty, soukromé polikliniky a lékárny. Výhodou pro místí občany je i zrekonstruovaná základní škola a zcela nová mateřská škola. „Školka slouží pro sedmdesát pět dětí a byla postavena z prostředků EU i příspěvků, které poskytl investor pro stavbu nového sociálního vybavení obce,“ pochválila spolupráci s developerem starostka. Jinočany rozhodně školku využijí, neboť průměrný věk jejich občanů dosahuje třiceti čtyř let. Skutečnost, že se Češi už poučili a zajímají se při koupi domu také o život a dění v obci, kam se chtějí stěhovat, potvrdil Karel Stierward ze společnosti Jinočany Development. „Zájemci se ptají také na možnosti trávení volného času a je to jen dobře. Kvalitu bydlení totiž neovlivňuje pouze střecha nad hlavou,“ řekl Stierwald a doplnil, že hlavními důvody, proč se firma pustila bez obav do rozsáhlého stavebního projektu i v době ekonomické krize, byly právě výborné zázemí pro občany Jinočan a velmi dobrá dopravní obslužnost obce s hlavním městem Prahou.

Na slavnostním otevření se budou podávat vybrané lahůdky

Slavnostní otevření vzorového domu s již zařízeným interiérem se uskuteční v sobotu 22. září 2012 v 11:00 hodin. „Akci organizujeme jako zábavní den pro celou rodinu, tak aby se zájemci o bydlení mohli seznámit v přátelské atmosféře se svými budoucími sousedy. Zároveň rádi zodpovíme případné dotazy již stávajících obyvatel Jinočan,“ uvedl Karel Stierwald. Kromě prohlídky domu se tak návštěvníci mohou těšit i na vybrané občerstvení. Ty nejlepší pochoutky na grilu budou připravovat dvojnásobní mistři ČR v grilování Redhoti. K ochutnání budou pochoutky cukrářských mistrů Mon Chocolatier. Zábavního dne se zúčastní i bývalý fotbalový brankář české reprezentace a AC Sparty Praha Jaromír Blažek. Celým odpolednem budou provázet moderátorky Linda Finková, Vladka Dušík Pirichová a Aneta Christová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery