Kanceláře Keystone se staví pro VINCI Construction | e15.cz

Kanceláře Keystone se staví pro VINCI Construction

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud se dnes začíná stavět nějaký administrativní projekt, je celkem jisté, že už má předem známého majoritního nájemce.

To je i případ administrativní budovy Keystone, kterou v pražském Karlíně začala stavět přední pražská developerská společnost Karlin Group. Objekt vyrůstá na hranicích původní karlínské zástavby, na nároží ulic Pobřežní a Šaldova a jako novodobá interpretace českého kubismu nabídne 6500 metrů čtverečních kancelářských a komerčních ploch. Jedná se v letošním roce o první zahájenou stavbu administrativní budovy v Praze a její dokončení je naplánováno na září 2011.

Budova Keystone bude mít osm nadzemních podlaží. Kromě kanceláří nabídne i 850 metrů čtverečních obchodních ploch a ve třech podzemních podlažích také 68 parkovacích míst. Předpokládané celkové náklady na projekt dosáhnou téměř 300 milionů korun. Výstavbu zajišťuje společnost Průmstav a. s. ze skupiny VINCI Construction, která se stane hlavním nájemcem objektu.

#####Developer očekává velký zájem o pronájem

Podle odhadů bude v roce 2010 v Praze zahájena výstavba jen 50 tisíc metrů čtverečních nových kancelářských prostor. Společnost Karlin Group výstavbou objektu Keystone společně s letošním plánovaným zahájením druhé etapy projektu Corso II B pokryje téměř 50 procent z tohoto objemu.

#####Novodobá interpretace českého kubismu

Stavba, jejímiž autory jsou Mathias Müller a Daniel Niggli ze švýcarské architektonické kanceláře EM2N, je novodobou interpretací českého kubismu. „Když jsme přijeli do Prahy, objevili jsme český kubismus a zjistili jsme, že je opravdu úžasný a unikátní. Třebaže tento směr vznikl už na začátku minulého století, dokáže nabídnout dnešní architektuře nové impulzy. Proto jsme se rozhodli zkoumat jeho estetické možnosti,“ říká k návrhu Mathias Müller.

„Název Keystone má symbolický význam,“ uvedla k projektu Hana Samuelová, marketingová manažerka Karlin Group. Je to prý nejen výraz pro nosný kámen tvořící střed klenby či oblouku v architektuře, ale pro nás vyjadřuje i spojení mezi starým a novým Karlínem, propojení centra města s oblastí Karlína, Libně a Palmovky. „Je to další krok k regeneraci a revitalizaci karlínského území, na které se Karlin Group dlouhodobě zaměřuje,“ zdůraznila.

#####Karlín dále mění svou tvář

Keystone vzniká ve významné části pražského Karlína, neboť plánovaný rozvoj tohoto území schválený v územním plánu počítá s výstavbou mostu přes řeku Vltavu, který bude navazovat na Šaldovu ulici a spojí Karlín s Holešovicemi. Keystone tak bude v budoucnu vévodit jedné z nejdůležitějších karlínských křižovatek a stává se prvním komerčním objektem, který zahájí revitalizaci Rohanského ostrova. Na budovaný administrativní objekt naváže společnost Karlin Group v blízké době rozvojem území mezi Pobřežní ulicí a řekou, a to plánovaným rezidenčním a administrativním komplexem River Gardens, který počítá s výstavbou až 130 tisíc metrů čtverečních nadzemních komerčních a rezidenčních ploch v horizontu následujících deseti let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video