Každá šestá nemovitost se vydraží na dálku | E15.cz

Každá šestá nemovitost se vydraží na dálku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Eurodražby.cz, český lídr v oblasti nedobrovolných dražeb a jediný dražebník realizující elektronické dražby v reálném čase, uvedla, že každá šestá nemovitost se vydraží na dálku prostřednictvím on-line dražeb. V loňském roce to přitom byla každá desátá. Mechanismus on-line dražeb umožňuje účastnit se dražby v reálném čase komukoli a odkudkoli, stačí mu k tomu počítač nebo mobil s internetem.

On-line dražby jsou poměrně novým trendem, první byly realizovány v roce 2009. „Předpokládáme, že zájem o on-line dražby dále poroste. Odhadujeme, že počet osob, které budou tento systém využívat, se ještě minimálně zdvojnásobí. Věříme, že si lidé tento způsob dražeb oblíbí, a to především kvůli časové úspoře,“ uvedl Radim Hasman, člen představenstva Eurodražby.cz. V zákoně o veřejných dražbách není řešena možnost, jak tyto dražby realizovat elektronickou formou. Vždy je potřeba fyzická přítomnost účastníka dražby nebo jeho zástupce. Společnost Eurodražby.cz používá komunikační systém, prostřednictvím kterého dražitel sleduje na internetu detailně průběh celé dražby. Pokud chce učinit nabídku, dává pomocí počítače nebo mobilního telefonu připojeného na internet pokyny fyzicky přítomnému zástupci na dražbě. To vše v reálném čase, kdy dražba skutečně probíhá.

#####Výhodou je rychlost a nenáročnost

„Výhodou elektronických dražeb je především jejich rychlost a finanční i časová nenáročnost,“ říká Radim Hasman. „Právě úspora času a financí je v dnešní době pro řadu lidí klíčová. Na klasickou dražbu je potřeba přijet včas, zapsat se, počkat na zahájení a ukončení dražby. U vzdálené on-line dražby může zájemce zůstat v kanceláři nebo na dovolené a nemusí ztrácet čas cestováním ani čekáním.“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video