Kdo zve Buffetta na oběd, nemůže být škrt | E15.cz

Kdo zve Buffetta na oběd, nemůže být škrt

Warren Buffett
Warren Buffett
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vítěz letošní charitativní internetové aukce zaplatí za oběd s americkým miliardářem Warrenem Buffettem jeden milion dolarů (19,3 milionu Kč). Proti loňském rekordnímu výsledku to byla „výhodná koupě“, protože to pořídil za méně než třetinu tehdejší ceny. Výherce zatím zůstane v anonymitě, uvedli organizátoři aukce na internetové síni eBay.

Pětidenní aukce se zúčastnilo 106 zájemců. Vítěz bude moci spolu až se sedmi přáteli poobědvat s dvaaosmdesátiletým finančníkem v jeho oblíbené newyorské restauraci Smith & Wollensky. Miliardáři za to zaplatí přesně 1,000 100 dolarů. Byla to nejnižší vydražená suma za šest let.

Každoroční aukce na možnost poobědvat s proslulým finančníkem, přezdívaným pro jeho předvídavost „věštec z Omahy“, dosahovala v minulých letech rekordních výtěžků. Loni vyhrál manažer investičního fondu Ted Wechsler, který zaplatil 3,46 milionu dolarů a překonal předloňské maximum 2,63 milionu USD. Wechsler se později stal investičním manažerem u Buffettovy společnosti Berkshire Hathaway, uvedla agentura Reuters.

Buffett letos vypadl z první trojice nejbohatších lidí světa podle žebříčku časopisu Forbes. S odhadovaným majetkem 53,5 miliardy dolarů skončil na čtvrtém místě za Španělem Amanciem Ortegou, zakladatelem americké společnosti Microsoft Billem Gatesem a mexickým magnátem Carlosem Slimem Helú.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.