Kdybych věděla, co mě kvůli soutěži čeká, nikdy bych do toho nešla | E15.cz

Kdybych věděla, co mě kvůli soutěži čeká, nikdy bych do toho nešla

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmička vyrazila do Bratislavy za Anetou Galisovou. Redaktoři byli u toho, když v soutěži naposledy zazpívala dívka z Budějovic, kterou Ondřej Hejma označil za „zhýralou skandalistku“.

Galisová, kde je Galisová? Bulvární novináři stojí ve vstupní hale hotelu Incheba v Bratislavě. Je tu plno, těžký vzduch, oči bolí z blesků fotoaparátů. Atmosféra připomíná letiště po přistání uneseného letadla.
Neděle, půl jedenácté večer, právě skončil přenos Česko-Slovenské Superstar. Tak jako každou neděli se tu scházejí semifinalistky, aby se usmály na reportéry.
Devatenáctiletá Aneta Galisová ale stojí venku. Volá si taxíka. „Dneska jim uteču,“ plánuje. Jen na okamžik vejde dovnitř a už ji drží za ruku muž s těžkým objektivem. „Jdeme se fotit,“ rozkazuje a staví ji ke zdi. Je zvyklá se usmívat.

Proslavily ji fotky

Ještě před pár týdny ji znali jen lidé z Budějovic. Z kapel In Memory nebo Muchslet. Pak přišla Superstar. A bulvár. Z holky, která chodí ráda v teplácích, se stala celebrita. Proslavily ji hlavně erotické fotografie – akty ve spodním prádle s kamarádkou a umělecké snímky pro kalendář.
„Naštěstí mě všichni podporují. Rodina, kamarádi i tady kolegové v soutěži. Občas se někde objeví informace, jak jsou na mě všichni naštvaní, ale není to pravda. Vůbec spousta věcí o mě není pravda,“ líčí Aneta.
Dostala pár nechutných zpráv, kde jí lidé sprostě nadávali. Měla depresi. Teď už je prý nad věcí. I tak ale přiznává: podruhé bych do toho nešla. „Je to náročné na psychiku, a když se ti někdo začne hrabat v soukromí, říkáš si, jestli to stojí za to. Kdybych věděla, co mě čeká, nikdy bych se do Super-star nepřihlásila,“ podotýká.

Potřebuje pohyb

Do útěku z hotelu před novináři zbývají ještě asi tři hodiny. Aneta stojí v sále, kde za chvíli vypukne přímý přenos. Poskakuje, protahuje si ruce. „Potřebuju se hýbat. Hyperaktivitu ale u mě zatím lékaři nediagnostikovali,“ vtipkuje.
„Za deset minut začínáme,“ hlásí režisér do mikrofonu. Přicházejí porotci. Dara Rolins v čepici, Marta Jandová s obnaženým tetováním. Pavol Habera jí propiskou obtahuje kresbu na ruce. Asistentka je pudruje. Jen Ondřeji Hejmovi přejíždí štětečkem nejen nos, ale i vysoké čelo.
Velký potlesk, vysíláme. Aneta je na řadě jako předposlední. Celou dobu postává u zábradlí, tančí, zpívá se svými kolegyněmi. Když vejde na pódium, přistane jí u nohou plyšový Krteček. A dočká se, tak jako pokaždé, narážek na fotky v bulváru.
„Aneto, já se přiznám, že ten tvůj kalendář mám doma, ale ještě jsem ho neotevřel. Na novináře se vykašli, nestojí to za to,“ říká Ondřej Hejma.
„Ty takhle vypadáš oblečená? To je zajímavé,“ glosuje slovenská moderátorka Adéla Banášová.

Anonymní restaurace

Půlnoc z neděle na pondělí. Aneta sedí v baru Kristian v centru Bratislavy. Chodí sem ráda, připadá si tu anonymní. K zakouřené místnosti, kde sedí s přáteli ze soutěže, vede dlouhá chodba se sníženým stropem, nikdo sem jen tak nepřijde. „Zítra to dáme,“ připíjí si. „A když ne, aspoň pojedu domů. Už jsem nebyla v Budějovicích dlouho, stýská se mi,“ přiznává Galisová, která je v Bratislavě asi dvacet dní.
„Jestli vypadneš, tak tě zabiju,“ varuje ji soutěžící Leona Šenková. Obejmou se.
I když je už pozdě, ani jedna z nich není unavená. Leona pokračuje do další hospody, Aneta vyráží s redaktory Sedmičky do ulic udělat pár fotek.

Ostře sledovaný hotel

Ve tři hodiny v noci přichází na hotel. Superstar obsadila páté patro Incheby. Potmě tu sedí muž s baterkou. „Tady Aneta,“ hlásí se semifinalistka a míří na pokoj.
„Pánové, dobrou noc,“ říká muž redaktorům Sedmičky, kteří ji doprovázejí. Nesmí do chodby, ochranka sem nikoho nepustí. A hlídá i pohyb na samotných pokojích. „Některým je tady patnáct let, jsou poprvé bez rodičů a chtějí si to užít. To by to dopadlo, kdybychom je přestali kontrolovat.“
Aneta jde spát. V pondělí ji čeká těžký den. Ráno výlet se Superstar, večer vyhlášení výsledků. A konec cesty soutěží. Diváci rozhodnou o tom, že už brzy uvidí své Budějovice.

PRSA NA DISKOTÉCE. AKTY PRO AUTOSALOM. I TO JE ANETA:

Aneta Galisová je jedním ze symbolů letošního ročníku Superstar. Mohou za to skandály, o které nestála. V deníku Blesk se objevilo několik fotografií, u kterých nechtěla, aby je někdo viděl.

1. Jsou to nejslavnější budějovická prsa. Aneta Galisová se před časem opila a odhalila na diskotéce a Blesk snímky otiskl 5. října na titulní straně. „No a co? Prostě jsem se ožrala a ukázala kozy,“ poznamenala podle bulváru.
Pro Sedmičku: Bylo to v budějovickém Marty´s Clubu. Každý se někdy opije.

2. Další fotky: přesně o týden později. Čtenáři se dozvěděli, že Galisová „má svlékání jako koníček“. Noviny zveřejnily několik snímků z loňského roku, na kterých je ve spodním prádle v ateliéru s kamarádkou.
Pro Sedmičku: Chtěli jsme si s kamarádkou udělat netradiční snímky. Umístila je na Facebook. Než je stihla stáhnout, získali je novináři. Měly zůstat doma, nikdo je neměl vidět.

3. O den později: Divoká semifinalistka Aneta Galisová: Přiznala sex s holkou! Blesk přinesl zprávu, že „Galisová je zřejmě pěkné kvítko, nejdříve ukázala prsa na párty, pak polonahé fotky s kamarádkou a teď přiznala lesbickou zkušenost.“
Pro Sedmičku: Noviny si zprávu úplně vymyslely. Nic takového jsem nikdy nikomu neřekla.

4.Úplně nahou mohli lidé vidět Anetu Galisovou 14. října. Lidé si prohlíželi erotické akty z kalendáře, který nafotil Adolf Zika pro jeden český autosalon.
Pro Sedmičku: Čekala jsem, že ten kalendář zůstane u VIP klientů autosalonu. Byla jsem naivní.

ANETA GALISOVÁ V BODECH: - narodila se 1. 7. 1990
- do tří let žila v Belgii
- absolvovala České reálné gymnázium v Budějovicích, studuje Jihočeskou univerzitu
- zpívala ve skupinách Muchslet a In Memory

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.