Kladenští si za jízdné od ledna připlatí

Do tisíců rodinných rozpočtů zasáhne zdražování jízdného autobusů.

Obyvatelé Kladna od 1. ledna zaplatí za cestování do Prahy o dvacet procent víc než dosud. Důvod? Podle kraje jsou to vládní škrty.

Méně peněz od vlády

„Vláda kraji posílá stále méně peněz nejen na veřejnou autobusovou dopravu,“ vysvětlila mluvčí krajského úřadu Berill Mascheková.

V Kladně si více peněz musí připravit lidé, kteří jezdí do Prahy linkou A22 končící v Dejvicích, a linkou A24, jež má konečnou stanici na Zličíně.
„Tyto spoje dotuje kraj. Při platbě hotově se cena za jízdenku zvýší z dvaatřiceti na čtyřicet korun,“ řekl ředitel ČSAD Kladno Ludomír Landa.

Jestli se lidem prodraží i cestování přímými autobusy do Dejvic, včetně těch, které provozují soukromí dopravci, zatím neví.
„Výše jízdného se řídí podle cenového věstníku vydávaného ministerstvem financí. Podmínky pro rok 2011 zatím nebyly zveřejněné,“ podotkl Landa.

Jasno zatím není ani o cenách jízdenek v kladenské hromadné dopravě. „Tarif pro tyto linky schvaluje magistrát. Rozpočet zatím není známý,“ řekl Landa.
Lidem, kteří cestují z Kladna do metropole autobusy, se zvyšování cen jízdného nelíbí. „Denně dojíždím za prací a už teď neplatím málo. Jsem zvědavá, jak cena nakonec vzroste,“ řekla Monika Šálková.