Kladno neodvrátilo pád z první ligy | e15.cz

Kladno neodvrátilo pád z první ligy

Pavel Loněk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po čtyřech letech SK Kladno sestoupil do druhé fotbalové ligy. Bezbranková remíza v utkání s Bohemians 1905 ve vršovickém Ďolíčku na záchranu nestačila.

Vedení fotbalového Kladna v posledních zápasech připomínalo pilota, který se snaží sto metrů nad zemí vyrovnat pád letadla. Na Bohemians 1905 hrál SK o holý život, nastřelil tyčku a břevno. Remíza nabrala podobu dopadu onoho letadla!
V kabině bylo po zápase ticho. „Kabina truchlí. Hodně to bolí. Měli jsme dobře poskládané mužstvo, které mělo na to, aby ligu zachránilo,“ sklopil oči stoper Vít Beneš. „Na Kladně mám ještě smlouvu. Nabídky zvážím, ale nikam se neženu,“ dodal.

Zbytečné ztráty především doma

Trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych přiznal, že závěrečný kladenský nápor ustáli Bohemians jen se štěstím. „Kladno nemá horší kádr než my. Myslím si, že mužstva Slovácka, Bohemians 1905, Budějovic a Kladna na to byla stejně. Rozhodovaly dílčí okolnosti.“
Velký podíl na sestupu má mizerný bodový zisk z domácího trávníku. Kladno na něm dosud vybojovalo pouze dvanáct bodů. Spolu se střížkovskými Bohemians nejméně z prvoligových týmů. „Ligu jsme si neprohráli na Bohemce, ale daleko dříve,“ řekl prozatimní kouč kladenského týmu Stanislav Hejkal. Tato věta má svoji váhu. Zbytečně poztrácené body na jaře s Olomoucí, na podzim porážky v posledních minutách s Bohemians 1905, Plzní, Příbramí. Tam se liga začala vzdalovat. „Nevím, co bude dál. Kdo Kladno povede, jaké budou cíle vedení, zda se pokusíme o okamžitý návrat,“ řekl Hejkal v Ďolíčku a krčil rameny.
Uvažovat o tom, co se stane s fotbalovým Kladnem, je zatím spekulací. „Vypadli jsme z výkladní skříně, ale s obtížnými situacemi jsme se zatím vždycky dovedli vyrovnat,“ uvedl ředitel SK Eduard Novák. Na začátku své čtyřleté ligové pouti mělo Kladno řadu kvalitních hráčů na hostování. Na Klozově stadionu kopali např. Šimůnek, Neuwirth, Jeslínek, Dočkal, Gecov.

Vyhřívaný trávník zatím nebude

V dalších letech klub politiku změnil. Stavěl na hráčích patřících Kladnu. „V Kladně se ale nehraje dorostenecká liga a ze třetí nejvyšší soutěže nám hráči pro ligu těžko vylezou,“ konstatoval Stanislav Hejkal.
„Všechny klíčové hráče máme pod smlouvou, ale finanční prostředky potřebujeme. Bude to otázka nabídky a poptávky. Nějaké hráče určitě prodáme. Jedničkou na trhu bude jistě Vít Beneš. Konkrétní jednání ale začnou až patnáctého května. Po skončení ligy,“ vysvětlil Eduard Novák.
Jisté je to, že Kladno nebude dělat vyhřívaný trávník. „Máme rok čas. Potřebujeme ho celý zrekonstruovat včetně automatického zavlažování,“ poznamenal Novák. A co noví možní sponzoři? Obtížně se sháněli v první lize a samozřejmě je naivní domnívat se, že cestu k penězům otevře druhá liga snadněji.
Ligovou derniéru odehraje Kladno dnes, 15. května v půl šesté navečer se Slovanem Liberec na domácím hřišti.

Autor: Pavel Loněk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video