Kořen zla obchodu s drogami je v Česku, míní bavorský ministr | E15.cz

Kořen zla obchodu s drogami je v Česku, míní bavorský ministr

Kořen zla obchodu s drogami je v Česku, míní bavorský ministr
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Bavorští celníci varují německé turisty, aby si při cestách do Česka dávali pozor na své auto a zavazadla, a nestali se tak nedobrovolnými pašeráky drog. Překupníci z německé strany hranic totiž přišli s novým způsobem transportu narkotik ze sousední země, kde nic netušícím obětem připevnili zásilku na spodek auta.

Právě Bavorsko a Sasko, druhá spolková země při hranicích s Českem, se v Německu nejvíce potýkají se stále stoupajícím dovozem a konzumací pervitinu, který si tamní dealeři a závislí jezdí obstarávat do českého pohraničí. Tuto silně návykovou drogu tam totiž seženou výrazně levněji než v Německu.

Bavorští i saští politici a odborníci na drogovou tematiku na tento problém opakovaně upozorňují. Bavoři ho dávají do souvislosti i s liberalizací drogové politiky v Česku. „Zlo obchodu s drogami musíme zardousit u kořene a ten je jednoznačně v Česku,“ vyzval nedávno české orgány k větší aktivitě bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Nedobrovolným kurýrem drog se na počátku září stala rodina z Norimberku, které během nakupování v Česku přichytili členové německé organizované bandy na spodní část automobilu plastikovou krabičku s 204 gramy pervitinu a 65 gramy marihuany.

Stejný postup zopakovali v polovině září, kdy na olejovou vanu auta připevnili pomocí silného magnetu dokonce dvě krabičky s celkem 175 gramy pervitinu, jemuž Němci říkají krystal. Nic netušícími pašeráky se v tomto případě staly dvě ženy s malým děckem z Fürthu. V obou případech kontraband zadrželi bavorští policisté při namátkových kontrolách v pohraničí.

Po několikaměsíčním sledování nakonec vyšetřovatelé zatkli i pětici podezřelých z Norimberku ve věku 21 až 43 let, kteří nyní sedí ve vyšetřovací vazbě.

Designové drogy: nebezpečná pololegální náhražka

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!