Kouzlo bazénu s duhovou klouzačkou | E15.cz

Kouzlo bazénu s duhovou klouzačkou

Kemp v Chrustenicích považují někteří lidé za uzavřený objekt pro zahraniční turisty. Skutečnost je ale úplně jiná.

Rekreační zařízení leží v klidné přírodě vedle potoku Kačák. Jsou tam udržované trávníky, zeleň i květiny. Stín zajišťují vzrostlé stromy. V areálu lidé najdou pětašedesát metrů dlouhý bazén s duhovou klouzačkou a toboganem. Voda je čistá a její kvalitu pravidelně kontrolují hygienici.
„Chrustenický kemp jsme objevili náhodou. Jel jsem s dcerou na výlet do Chrustenické šachty. Zastavili jsme se tady a malá celý zbytek dne řádila v bazénu. Ještě ten večer jsem volal do recepce, jestli nemají volnou chatku,“ konstatuje jeden z hostů Jan Konvalinka.
Ručník nebo deka se dá rozložit na širokou travnatou plochu přímo u bazénu. Pro děti, které už byly ve vodě moc dlouho, je poblíž dětské hřiště.
V kempu převažují karavany s cizí poznávací značkou. To ale neznamená, že tam nejsou jiní hosté.

Čistá voda i okolí

Chrustenický kemp vlastní od roku 1990 Zdeňka a Jan Valkovi. „Když je hezké počasí, chodí se k nám koupat hlavně místní. Letos zůstalo zavřené koupaliště ve Zdicích, takže lidí z okolí sem teď jezdí víc, než v jiných letech. Díky dostupnosti Prahy je tady také dost hostů z hlavního města a z Kladna,“ říká majitelka kempu Zdeňka Valková.

Po koupeli stolní tenis

Součástí areálu je příjemná restaurace se dvěma terasami. Možnosti sportovního vyžití doplňují tenisové kurty a pingpongové stoly. Milovníci koní si mohou své záliby užít v jízdárně, která je vzdálená tři kilometry od kempu.

Sklářská výheň

Kromě hradů a zámků je v okolí asi největší atrakcí soukromá sklárna v Nenačovicích. Možnost pozorovat místní skláře při práci je zajímavá i pro tamní, kteří už všechny památky regionu dobře znají.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.