Kubin, Váchal a jejich Šumava | E15.cz

Kubin, Váchal a jejich Šumava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Díla Alfreda Kubina a Josefa Váchala ukazuje výstava Šumava v Domě umění.

Alfred Kubin a Josef Váchal věnovali převážnou část své tvorby Šumavě. A té je věnovaná i výstava v ostravském Domě umění. Název je jednoznačný: Šumava. „Kubin i Váchal byli obdařeni velkým talentem, i výjimečnou obrazotvorností. Vytvořili mimořádná, rozsáhlá a tajemná díla,“ říká autorka výstavy Hana Klínková.
Na výstavě je sedm desítek děl, z nichž nejznámější jsou cyklus pětatřiceti Kubinových litografií a textů Fantazie na Šumavě z let 1935 a 1951 a Váchalovy dřevoryty z knihy Šumava umírající a romantická z roku 1931. Součástí výstavy je i přetisk Váchalovy knihy o Šumavě.
„K výstavě plánujeme i různé programy. Lidé si vyzkoušejí například techniky, se kterými oba autoři pracovali,“ vysvětluje Jana Šrubařová z Galerie výtvarného umění v Ostravě. Ve středu 3. a v úterý 16. listopadu se uskuteční komentované prohlídky, které provede autorka Hana Klínková. Výstava potrvá do 9. ledna 2010.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.