Kuchař z Ostravy vařil v Hollywoodu | E15.cz

Kuchař z Ostravy vařil v Hollywoodu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stýkal se s nejzářivějšími hollywoodskými hvězdami. Po letech se vrací do rodné Ostravy.

Vařil pro Arnolda Schwarzeneggera i Jacka Nicholsona. Po letech v zahraničí se šéfkuchař světových celebrit Roman Hadrbolec vrací do rodné Ostravy.
„Roky běží a musím se někde usadit. Držím se přísloví, že všude dobře, doma nejlíp,“ říká Hadrbolec.
Už v sedmi letech ho maminka naučila péct bábovku a když si vybíral profesi, rozhodl se pro kuchaře. Po maturitě vyhrál konkurz společnosti Seabourn Cruise Line, která nabízela práci na jedné ze svých lodí. Procestoval čtyřicet zemí světa. Náhoda ho pak zavedla do New Yorku a do Hollywoodu, kde pracoval jako osobní asistent slavného zpěváka a klavíristy Michaela Feinsteina. „Tak jsem navštívil zákulisí Carnegie Hall v New Yorku nebo Kennedyho Centrum ve Washingtonu,“ přiznává Hadrbolec.

Newman rád ochutnával

Díky práci u majitele filmové společnosti Davis Entertainment v Beverly Hills připravoval večeře pro Arnolda Schwarzennegera, Toma Cruise, Nicole Kidman, Warrena Beattyho nebo Cher. Rád vzpomíná na Paula Newmana, který se vždy zajímal o to, co vaří a rád ochutnával. „Nicholson zas přicházel do kuchyně každé ráno s rukama v kapsách a na můj pozdrav jen kývl hlavou,“ vzpomíná Hadrbolec. Nejraději vzpomíná na Miriam Hooverovou, šestadevadesátiletou vdovu po vynálezci vysavačů. „Poznal jsem ji na lodi Seabourn Pride a od té doby jsem s ní pravidelně v kontaktu,“ uvádí Hadrbolec.

Návrat domů

Známý kuchař nežije jen slávou ostatních. Vyrábí speciální kořenící směsi, připravuje vlastní restauraci, napsal kuchařku. „Romana znám dlouho. Je nejen výborný kuchař, ale hlavně umí prodat, co umí,“ říká předseda ostravské pobočky Asociace kuchařů Jakub Sedláček.
Po letech se Hadrbolec rozhodl vrátit. „Vždy jsem se rád vracel domů do Ostravy. Na podzim zde otevřu vlastní originální restauraci. Ostraváci si to zaslouží,“ slibuje kuchař.

KDO JE ROMAN HADRBOLEC Narodil se 6. 11. 1974.
Praxi získal v jednom z deseti nejlepších hotelů v Rakousku.
Byl manažerem německé restaurace na newyorském Manhattanu.
Mluví plynně anglicky, německy a rusky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video