Chceme zpřístupnit umění co nejvíce lidem, říká zakladatel projektu Artefin.cz | e15.cz

Chceme zpřístupnit výtvarné umění co nejvíce lidem, říká zakladatel projektu Artefin.cz

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Více než 800 špičkových obrazů, soch, kreseb, nebo grafických listů na ploše 460 metrů čtverečních začal nabízet nově vzniklý showroom a depozitář nedaleko Prahy. Všechna díla je možné si prohlédnout na webu Artefin.cz, možností je domluvit si i osobní konzultaci. Cílem nově vzniklé platformy je zpřístupnit umění několika desítek předních českých autorů co nejširší skupině zájemců. 

Za celým projektem stojí majitelé společností Artex a Global Marketing René Rohan a Michal Bařina. „Touto cestou dokážeme zpřístupnit svět současného umění komukoliv, kdo uvažuje o jeho koupi, ať už jako o dobré investici, nebo jen pro radost,“ říká Bařina. 

Prostor v Měšicích u Prahy je i v době koronavirových omezení přístupný veřejnosti a zájemce si může domluvit osobní konzultaci, či dokonce přímé jednání s daným umělcem. Na místě je možné si prohlédnout, vybrat a zakoupit některý z více než osmi stovek artefaktů. V depozitáři jsou zastoupeni přední čeští umělci, jako jsou například Tomáš Císařovský, Jiří David, Patrik Hábl, Anežka Hošková, Krištof Kintera, Jiří Matějů, nebo Jakub Špaňhel .

Ceny uměleckých děl se pohybují od několika tisíc až po 200 tisíc a více. „Artefin chce přesvědčit, že umění není jen pro bohaté nebo vyvolené, a cesta k pořízení kvalitního originálu může být mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá,“ doplňuje René Rohan. Dražší díla je totiž možné koupit i na splátky.

Prohlédněte si prostoru prostoru Artefin v následující galerii.

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery