Dejdar podporuje Zemana, tvůrci Zdivočelé země ho proto nechtějí | E15.cz

Dejdar podporuje Zemana, tvůrci Zdivočelé země ho proto nechtějí

Martin Dejdar
Martin Dejdar
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Scénárista a režisér seriálu Zdivočelá země už nechtějí v budoucnu spolupracovat s hercem Martinem Dejdarem, a to kvůli jeho záměru volit ve 2. kole prezidentských voleb Miloše Zemana.

Martin Dejdar, představitel ústřední postavy seriálu Zdivočelá země léta říkal, jak mu příběh změnil myšlení a názory, nyní ale prý potvrdil, že to „byly jen kecy“. Spisovatel Jiří Stránský a režisér Hynek Bočan to uvedli v prohlášení, které zveřejnil server Lidovky.cz.

Televizní sága Zdivočelá země vznikla podle románů Jiřího Stránského Zdivočelá země a Aukce. Ve čtyřech řadách, z nichž první se začala točit v roce 1997, popisuje osudy bývalého západního pilota Antonína Maděry po konci druhé světové války do roku 1990. Zobrazuje osidlování pohraničí, pobyt v komunistickém vězení či dobu normalizace. Autor sám strávil několik let v komunistickém vězení po vykonstruovaném obvinění z velezrady.

„Člověk, který po sedmnáct let všude říkal, jak mu Antonín Maděra změnil život a myšlení a všechny názory, svou volbou pana Zemana jen potvrzuje, že všechno, co o Zdivočelé zemi říkal, byly jen kecy,“ uvedli Stránský a Bočan ve vyjádření. Na závěr napsali: „Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi“.

Dejdar serveru iDnes.cz v reakci sdělil, že pouze řekl to, co si myslí. Právě v tom je podle něj princip Zdivočelé země - že lidé mohou vyjadřovat svůj názor. „Jsem úplně v šoku, nechápu to. Nevím, proč jsem za to pranýřován. Možná mnozí mou větu o prezidentských kandidátech špatně přečetli a domnívají se, že bych volil Majora Zemana,“ řekl Dejdar.

Nový projekt

Přestože se diváci ptali i po páté řadě, Stránský už dřív odpovídal, že chce Zdivočelou zemi uzavřít čtvrtou sérií. Dejdar pak řekl, že si myslí, že další pokračování ještě bude. „Ale nejspíš už beze mě a Maděry,“ zažertoval před časem. Hlavnímu hrdinovi ságy bylo v poslední řadě 75 let.

Bočan se Stráským teď chystají společně film Piknik. Bočan nedávno rozhlasu řekl, že by se mělo začít natáčet letos v létě. Ve snímku se potká osm osmdesátníků, bývalých muklů. Chtějí oslavit půl století od svého propuštění a uspořádat piknik. Vezmou s sebou i své ženy a rodiny. Narazí tak na sebe mužský a ženský pohled na minulost. Ve filmu by si měl zahrát třeba Josef Somr či Jan Tříska, prozradil režisér.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video