Garfunkel ve Švédsku nepřišel na svůj koncert | E15.cz

Garfunkel ve Švédsku nepřišel na svůj koncert

Art Garfunkel (vlevo) s Paulem Simonem v roce 2010
Art Garfunkel (vlevo) s Paulem Simonem v roce 2010
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký písničkář Art Garfunkel ve Švédsku nepřišel na koncert, na němž měl být jednou z hlavních hvězd. Dva dny byl podle agentury APA nezvěstný a bez vysvětlení se vrátil do USA. Organizátoři koncertu jeho chování ostře kritizovali.

Podle švédského deníku Sydsvenskan se Garfunkel vrátil do USA, aniž komukoli cokoli řekl. V pátek měl přitom vystoupit po boku Anastacie a Sarah Dawn Finerové jako hvězda večera na göteborském koncertě, jenž byl součástí řady Night of the Proms.

Sedmdesátiletý Garfunkel však nepřišel a nebyl k nalezení ani na hotelu. Bez něj se pak musel obejít i sobotní koncert v Malmö. Až později, dva dny po záhadném zmizení, se organizátoři dověděli, že se ikona 60. let vrátila do Spojených států.

Ve čtvrtek si prý Garfunkel stěžoval na problémy s hlasem a pořadatelé koncertu spekulují, že to také byl důvod jeho náhlého odletu. „Ale když člověk onemocní, jde k lékaři a přinese zaměstnavateli neschopenku,“ neskrýval rozčarování Julius Malmström z pořadatelské agentury. „Jsem v byznysu už 40 let, ale něco takového jsem ještě nezažil.“

Garfunkel podle něj sice je ikona, ale zachoval se špatně. „Byla by škoda, kdyby takto ukončil svou kariéru,“ uzavřel Malmström.

Art Garfunkel je známý především jako polovina písničkářské dvojice Simon & Garfunkel, kterou vytvořil s Paulem Simonem. Populární jsou jejich písničky jako Sound of Silence nebo Mrs. Robinson.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video