Kauza šéfa MMF Kahna bude zfilmována, v hlavní roli Depardieu | E15.cz

Kauza šéfa MMF Kahna bude zfilmována, v hlavní roli Depardieu

Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
• 

ČTK, krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký režisér Abel Ferrara připravuje film na motivy teprve nedávno ukončené kauzy bývalého šéfa Mezinárodního světového fondu (MMF) Dominiqua Strauss-Kahna, kterého by měl ztvárnit francouzský herec Gérard Depardieu. Druhá hlavní role připadne další francouzské hvězdě Isabelle Adjaniové. Kahn byl v květnu letošního roku obviněn ze znásilnění hotelové pokojské.

Projektem, který je ve velmi raném stadiu, se podle zavedeného politického týdeníku zabývá nezávislá evropská distribuční a produkční společnost Wild Bunch. Ta zprávu podle místních médií rezolutně odmítá. Spekulace, že by tomu tak opravdu mohlo být, to však nezastavilo, píše například deník Le Parisien.

Francouzský levicový politik Strauss-Kahn se podle průzkumů mohl stát prezidentem při volbách v roce 2012. Poté, co 62letého muže, v květnu obvinila pokojská newyorského hotelu ze sexuálního znásilnění, však odešel z čela MMF a na prezidenta se rozhodl nekandidovat. Jeho politickému pádu nepomohlo ani to, že žaloba pokojské byla stažena. Je navíc podezřelý v dalších sexuálních kauzách ve Francii.

Adjaniová by podle L'Express měla hrát manželku Strausse-Kahna, známou francouzskou novinářku Anne Sinclairovou. Ta stojí pevně po boku svého muže, který je zřejmý sukničkář a k některým nevěrám se již veřejně přiznal. Oproti svým případným oponentkám však vždy tvrdí, že si sex nikdy nevynucoval a že ženy byly svolné.

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video