Natáčení Hobbita skončilo, v českých kinech bude před Vánoci | E15.cz

Natáčení Hobbita skončilo, v českých kinech bude před Vánoci

Středozemě, domov hobitů, vytvořený týmem Petera Jacksona na Novém Zélandu
Středozemě, domov hobitů, vytvořený týmem Petera Jacksona na Novém Zélandu
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fanoušci knih J.R.R. Tolkiena mohou začít slavit. Režisér Peter Jackson totiž dotočil netrpělivě očekávané filmové zpracování románu Hobbit, který se odehrává ve fiktivní Středozemi stejně jako román Pán prstenů. Jeho filmové zpracování přineslo Jacksonovi řadu ocenění.

Filmová trilogie Pán prstenů patří k nejnákladnějším i nejvýdělečnějším filmům historie a režisér si od dvoudílného Hobbita slibuje podobný úspěch.

„Dokázali jsme to!“ napsal na sociální síti Facebook Jackson po poslední klapce filmu. Natáčení obou dílů Hobbita trvalo celkem 266 dní a nyní tvůrci zamíří do střižny.

První díl nazvaný Hobbit: Neočekávaná cesta se v českých kinech objeví 13. prosince letošního roku. Druhý díl nazvaný Hobbit: There and Back Again budou moci diváci vidět nejspíš přesně o rok později, tedy 13. prosince 2013. Film zatím nemá český název, ale lze jej přeložit jako Hobbit: Tam a zase zpátky.

Světová premiéra prvního dílu se podle internetového serveru IMDB uskuteční již 28. listopadu letošního roku na Novém Zélandu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video