Oscar nalákal nejméně televizních diváků v historii | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Oskaři nalákali nejméně televizních diváků v historii

ČTK

Přímý přenos udílení cen americké filmové akademie Oscar letos sledoval nejmenší počet televizních diváků v historii. Letošní dvaadevadesáté rozdávání zlatých sošek sledovalo 26,5 milionu lidí, o pětinu méně než loni. 

S odkazem na údaje americké monitorovací služby Nielsen o tom informovala agentura Reuters. Oscarová slavnost byla podle amerických kritiků příliš dlouhá a chaotická. Její tvůrci přitom již druhý rok vsadili na formát bez hlavního moderátora. 

 Tří a půl hodinová show byla totiž podle kritiků plná nahodilých momentů a nesrovnalostí. Vystoupil při ní například rapper Eminem, který předvedl 17 let starou píseň, což bylo podle některých kritiků "překvapivé, ale těžko nepochopitelné".

Oscara poprvé vyhrál neanglicky mluvený film. Parazit je karikaturou ekonomické nerovnosti

Popularita slavnostního večera přitom loni u diváků vzrostla. Stalo se tak po čtyřech letech, kdy zájem publika postupně klesal. Podle některých pozorovatelů to bylo způsobeno zřejmě tím, že loňský předávací ceremoniál sliboval koncepční změnu - byl totiž prvním, který neměl hlavního moderátora.

Součástí bylo také hudební vystoupení kapely Queen či dvojice Lady Gaga a Bradley Cooper, kteří spolu účinkovali v populárním filmu Zrodila se hvězda.

Kodak žije, Oscary jsou toho důkazem. Firma hledá záchranu ve světě filmu

Letošní slavnostní večer však podle všeho nedokázal na loňský úspěch navázat. Podle údajů firmy SQAD přitom třicetivteřinový reklamní spot v době udílení zlatých sošek stále mohl přijít téměř na 2,3 milionu dolarů (52,8 milionu korun).

Ačkoli přenos slavnostního večera sledovalo méně lidí v televizi, o události se živě diskutovalo na sociálních sítích. Společnost Nielsen zaznamenala o 16 procent více interakcí uživatelů na téma Oscarů, než minulý rok.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!