Pasta Oner míří do aukční síně Sotheby's | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Pasta Oner míří do věhlasné londýnské aukční síně. Jeho obraz může vynést přes 400 tisíc

Petra Jansová

Petra Jansová

Renomovaná aukční síň Sotheby's v Londýně si vybrala dílo českého výtvarníky Pasta Onera. Na podzimní aukci 20th Century Art: A Different Perspective bude dražit jeho olej Pipe and Phone. Kupní cena se odhaduje mezi 10 a 15 tisící librami, tedy mezi 280 až 420 tisíc korunami.

„Těžko odhadovat, za kolik se dílo vydraží, ale pokud posuzuji z pohledu naší galerie, lze předpokládat, že odhad je rozumný a je možné ho překročit,“ přiblížil ředitel galerie Kodl Contemporary Matyáš Kodl s tím, že jiný Onerův obraz se v jeho galerii v roce 2017 vydražil za 840 tisíc korun.

V prosinci loňského roku se na aukci prodal obraz Pasty Onera Knowledge za 660  tisíc. 

Pasta Oner je sběrateli velmi oceňovaným a vyhledávaným autorem. V posledních letech se intenzivně profiluje v mezích klasických nezávislých i veřejných galerijních provozů. 

Tvorba graffiti bylo nejkrásnější období mého života, říká umělec Pasta Oner

Do jeho uměleckého projevu se promítá pop-artová a komiksová estetika, v posledních letech kombinovaná s ikonickými díly starých mistrů či jimi inspirovaná. 

Obraz bude vystaven na předaukční výstavě v Londýně a bude uveden v tištěném katalogu.

"Příliš mnoho současných českých umělců v londýnské Sotheby´s svá díla nedraží. Pasta Oner se tak zařadí na seznam českých umělců, kteří byli do této aukce vybráni v minulosti, jako David Černý, Stanislav Kolíbal, Krištof Kintera nebo Jiří Sopko," uzavírá Kodl. Samotná aukce se bude konat od 4. do 12. listopadu.

Medkův obraz Vajíčko se vydražil za 57 milionů, zařadil se mezi nejdražší česká díla
Prohlédněte si nejdražší české fotografie roku 2018. Ceny se pohybují v milionech korun

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!