Pink Floyd vydají nevydané záznamy svých skladeb a koncertů | E15.cz

Pink Floyd vydají nevydané záznamy svých skladeb a koncertů

Skupina Pink Floyd ještě se Sydem Barrettem (druhý zprava)
Skupina Pink Floyd ještě se Sydem Barrettem (druhý zprava)
• 
ZDROJ: siteexpressions.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Pink Floyd nabídnou ctitelům řadu dosud nevydaných verzí svých slavných písní, záznamů z koncertů a demo nahrávek. Fanoušci prvního frontmana skupiny, legendárního Syda Barretta, se také zřejmě mohou těšit na dosud nevydané písničky z prvního období Pink Floyd.

Společnost EMI, u níž Pink Floyd nahrávají už od roku 1967, připravila rozsáhlou reedici jejich celého katalogu nazvanou Why Pink Floyd? (Proč P.F.?), která začne vycházet 26. září. Nejprve vyjde všech 14 studiových alb skupiny, které byly letos remasterovány a budou se prodávat jednotlivě i jako jako box-set.

Na konci září vyjde také v dalších dvou verzích nejprodávanější album skupiny Dark Side of the Moon z roku 1973. Verze Immersion bude zahrnovat šest CD i DVD disků, na kterých bude původní album, předběžný mix, které při nahrávání připravil zvukař (a pozdější známý hudebník) Alan Parsons, stejně jako demo verze většiny skladeb z desky. Zřejmě nejzajímavější je záznam známého koncertu z roku 1974 ve Wembley, kde skupina hrála celé album.

Stejně naloží Pink Floyd i s dalšími dvěma komerčně nejúspěšnějšími alby - začátkem listopadu vyjde v rozšířené podobě Wish You Were Here z roku 1975 a na konci února příštího roku The Wall z roku 1979. Fanoušci Pink Floyd si tak budou moci poprvé poslechnout například nepoužitou verzi skladby Wish You Were se slavným francouzským jazzovým houslistou Stéphanem Grappellim. Všechna tři alba doplní DVD záznamy z dobových koncertů, kopie lístků z tehdejších turné a dosud nevydané fotografie ze zákulisí skupiny. Tyto komplety by měly stát kolem 90 liber (asi 2500 korun).

Apple and Oranges – Pink Floyd ještě se Sydem Barrettem

Jméno Pink Floyd vymyslel první zpěvák a skladatel skupiny Syd Barrett, který se podepsal pod její první hity, ale ze skupiny musel odejít už na začátku roku 1968. Nahrál ještě dvě sólové desky a pak se stáhl s psychickými problémy do ústraní. Přesto, nebo právě proto, se z něj stal jakýsi rockový mýtus.

Podle bubeníka skupiny Nicka Masona by mohlo s dosud nevydanými Barrettovými písněmi, jako Vegetable Man a Scream Thy Last Scream, vyjít i doplněné společné vydání prvních dvou alb Pink Floyd z 60. let, na nichž se Barrett ještě podílel (The Piper at the Gates of Dawn a A Saucerful of Secrets). „Rád bych to udělal. Kdybychom znovu vydali první desky, mohli bychom tam všechny tyhle věci mít. A také rané demo nahrávky, které jsou podle mě opravdu okouzlující,“ řekl Mason hudebnímu časopisu Uncut. Podle něj by rozšířené vydání prvních dvou alb Pink Floyd s Barrettem mohlo vyjít příští rok v létě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video