Podivný víkend v kinech: 3D hity porazil malý film | E15.cz

Podivný víkend v kinech: 3D hity porazil malý film

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: csfd.cz

sul

Americká kina prožila o uplynulém víkendu malý šok. Uprostřed takzvané letní sezony, kdy v tabulkách návštěvnosti vyhrávají velkolepé blockbustery,se podařilo víkendové statistiky opanovat nízkorozpočtovému filmu Proti pravidlům (The Help).

Výroba díla herce a režiséra Tatea Taylora stála pouhých 25 milionů dolarů, během uplynulého víkendu podle serveru boxofficemojo. com utržil 20,5 milionu dolarů (celkově pak snímek jen v USA utržil již téměř 72 milionů). Daleko za sebou nechal druhý snímek v pořadí, Zrození Planety opic (16,3 milionu dolarů).

Ještě hůře než celkem úspěšné nové Planetě opic se ale dařilo veškerým premiérám minulého víkendu, které vsázely na osvědčené hollywoodské modely a všechny patřily k potenciálním hitům. Propadly trojrozměrné snímky Spy Kids 4 (se 12 miliony dolarů skončila novinka Roberta Rodrigueze na třetí příčce), Barbar Conan (deset milionů, čtvrté místo) i upírský snímek Noc hrůzy, který se s necelými osmi miliony dostal až na šestou pozici.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.