Recenze: Majestátní King Kong versus hloupí lidé | E15.cz

Recenze: Majestátní King Kong versus hloupí lidé

Iva Přivřelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hollywood natočil další blockbuster o velkolepém lidoopovi, který musí čelit hlouposti a násilí lidí. Diváci novinky Kong: Ostrov lebek s ním budou soucítit.

King Kong se vrací po dvanácti letech na velké plátno, dokonce i ve 3D, a opět ho masakrují lidé bez empatie a imaginace. Na neprobádanou zemi z názvu filmu Kong: Ostrov lebek, kde obrovský lidoop kraluje, totiž v roce 1973 přiletí pár vědců, jeden dobrodruh, jedna fotografka a kus americké armády frustrované z výsledků války ve Vietnamu. A začnou hned shazovat bomby, na což Kong logicky reaguje obranným ničením vrtulníků.

Bohužel při této působivé akci nestihne zlikvidovat všechny postavy. Po svižném začátku tak musejí diváci další hodinu a půl sledovat skupinku stereotypních nezáživných postav v podání hvězdných herců nucených jen utíkat, mířit zbraní (případně foťákem) a nevěřícně zírat, což ani držitelce Oscara Brie Larsonové moc dobře nejde.

Nepříliš známý režisér Jordan Vogt-Roberts u toho dokola vytváří atmosféru efektní osudovosti přehnaným množstvím zpomalených záběrů. K tomu stále na úchvatné scenérie najíždí kamerou, případně kolem nich kamerou krouží, takže řada scén vypadá jako úvod do akce.

Také až moc rád stříhá a pouští ukázky slavných písní.
Do jednoduchého příběhu o lidské aroganci trapně pokukujícího po Coppolově Apokalypse tvůrci čas od času přihodí nějaký humor a ještě častěji nějakou akci. Alespoň ta celkem splňuje očekávání diváckého i finančního blockbusteru, díky své snaze o invenci a velkolepost.

Soubojům Godzilly se ovšem nevyrovná. Filmový Kong pořádně ožije jen v okamžicích, kdy plátno ovládá jeho titulní postava. Majestátní, charizmatický tvor vzbuzující respekt i sympatie vypadá díky moderním trikům a technologii motion capture úžasně. Ostrov lebek dokazuje, že technicky se Hollywood posouvá dál a dál. Škoda že jeho lidská kreativita zůstává pozadu.

Autorka je spolupracovnicí redakce

Kong: Ostrov lebek (akční, USA/Vietnam 2017, 118 min)

Režie: Jordan Vogt-Roberts
Hrají: Tom Hiddleston, Brie Larsonová, Samuel L. Jackson, Toby Kebbell
Premiéra: 8. března
Hodnocení: 40 %

Kong: Ostrov lebek • Trailer

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.