Rockový koncert v New Yorku na památku Václava Havla | E15.cz

Rockový koncert v New Yorku na památku Václava Havla

Václav Havel
Václav Havel
• 
ZDROJ: CTK

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hudebník Loud Reed, zpěvačka Suzanne Vega a další místní hudebníci si v New Yorku předposlední březnový den připomenou zesnulého disidenta a prvního českého prezidenta Václava Havla. Stane se tak na večeru, který se uskuteční v České národní budově na Manhattanu, kde sídlí i newyorské České centrum.

„Už když Václav Havel zemřel, tak jsme přemýšleli, jakým způsobem bychom mohli dát lidem možnost se s ním rozloučit, protože New York přece jenom je daleko od Prahy,“ řekla ředitelka centra Pavla Niklová. Večer bude mít podobu rockového koncertu.

Podle Niklové je to proto, že ve městě žije hodně muzikantů, jež Havel měl rád a kteří jej také obdivovali. „Byl to pro ně symbol svobody a umělce v jedné osobě,“ podotkla ředitelka. Dodala, že s přípravou večera pomáhal z Prahy Ivan Bierhanzl, který byl v minulosti například členem skupiny The Plastic People of the Universe. Kromě Reeda či Suzanne Vega na koncertu vystoupí i legendární newyorská undergroundová kapela The Fugs v čele s Edem Sandersem.

Večer, který bude moderovat česká herečka žijící dlouhodobě v New Yorku Zuzana Stivínová, ponese název podle Reedovy písně Love Is Here To Stay (Láska tu zůstane). Kromě hudby vzpomínka na Havla nabídne i několik archivních filmových záběrů z období před rokem 1989. Promluví na ní také několik hostů včetně bývalého velvyslance při OSN a ředitele Knihovny Václava Havla Martina Palouše.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.