Spielbergovo zpracování Tintinových dobrodružství míří do kin | E15.cz

Spielbergovo zpracování Tintinových dobrodružství míří do kin

Tintin, film
Tintin, film
• 
ZDROJ: Tintin.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Belgická metropole Brusel zažila světovou premiéru amerického animovaného filmu Tintinova dobrodružství. Film na motivy knihy belgického autora píšícího pod pseudonymem Herge režíroval Steven Spielberg. Kromě slavného amerického režiséra se na premiéře objevila například také belgická princezna Astrid, která události dodala královský nádech.

Snímek se dostává nejdříve do kin v Evropě, než se vydá po světě, včetně Spojených států, na úvod vánoční filmové sezóny. „Unést Tintina a odvézt ho nejdřív do Ameriky, to je něco, co by nás ani nenapadlo,“ prohlásil Spielberg. „Od počátku bylo plánem vrátit Tintina do zemí, kde byl nejvíce milován.“

Za tento postoj si Spielberg získal velkou podporu místních kritiků i přes počáteční obavy z tradičního amerického znesvěcení národních charakterů některých postav, soudí agentura AP. „Akce, dobrodružství a fraška: Spielbergův Tintin má všechno,“ zněl jeden z dnešních titulků v listu De Morgen.

Americký režisér koupil práva k postavě již v 80. letech, a pak fanoušci tři desetiletí čekali na výsledek, kterému se říká „šťastný konec“, soudí expert na kreslené filmy Hugues Dayez.

Pro Spielberga by bylo nejšťastnějším koncem, aby se ze snímku stal kasovní trhák a muselo být natočeno pokračování. „Už jsme vybrali příští příběh. Máme scénář, který se zrovna tvoří,“ prohlásil Spielberg a odmítl prozradit kterou z řady Hergeových knih, kterých se ve světě prodalo 220 milionů, si pro pokračování vybral.

První z příběhů vypráví, jak Tintin odhalí náhodou poklad, který ho vtahuje do pronásledování ďábelského padoucha. Doprovázen je svými věrnými přáteli psem Filutou a starým mořským vlkem kapitánem Haddockem.

Mladý reportér Tintin se objeví v kinech některých evropských zemích ve středu, v jižní Americe a Asii pak 10. listopadu, až 21. prosince pak v USA a Kanadě.

„Od Shreka po Toy Story: Příběh hraček můžete jmenovat všechny animované filmy, které se objevily v posledních deseti letech a všechny byly originálem. Přesně tak přijme Amerika i Tintina,“ prohlásil Spielberg.

Spielbergovi je jasný způsob, jak pozná, že podle fanoušků respektoval kulturní pozadí postavy Tintina. „Prostě se jen podívám, do jaké země mě ještě vpustí,“ říká s úsměvem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video