Zemřela zpěvačka Aretha Franklinová | E15.cz

Zemřela královna soulu, zpěvačka Aretha Franklinová

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve věku 76 let zemřela americká zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za „královnu soulu“ trpěla rakovinou slinivky a už před několika dny se objevily zprávy, že její stav je velmi vážný. Franklinová, kterou časopis Rolling Stone označil za nejlepší zpěvačku všech dob, zemřela dopoledne místního času ve svém domě v Detroitu.

 „Nenacházíme slova, jimiž bychom vyjádřili bolest v našich srdcích. Ztratili jsme pevný základní kámen naší rodiny,“ uvedla rodina Franklinové v oznámení o úmrtí této matky čtyř dětí.

 Franklinová trpěla rakovinou slinivky několik let. Loni oznámila, že už bude vystupovat jen na vybraných akcích. Poslední koncert absolvovala loni v srpnu ve Filadelfii, o tři měsíce později ještě zpívala na akci nadace Eltona Johna pro boj s AIDS.

Aretha Franklin - I say a little prayer

První singl vyšel Franklinové už před více než 50 lety. V 60. a 70. letech minulého století nazpívala několik ceněných živých nahrávek gospelů včetně alba Amazing Grace (1972). Zatím poslední album, kterým je A Woman Falling Out Of Love, vydala v roce 2011.

Kromě 18 cen Grammy dostala Franklinová také ocenění Grammy za celoživotní dílo. V roce 1987 se stala první ženou, která byla uvedena do rokenrolové síně slávy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video