Liberec má další sjezdovku

U Liberce otevírají nový lyžařský areál na Javorníku. Cílí na rodiny s dětmi.

Poslední dny zbývají do otevření nového libereckého lyžařského areálu za 230 milionů korun. Na svahy sjezdovky Obří sud na Javorníku vyjedou první lyžaři nejpozději 17. prosince, kdy chtějí provozovatelé zahájit provoz večerním lyžováním.
„Zasněžujeme, hodně nám pomáhá i nově napadaný sníh. Máme novou rolbu, tak sjezdovku upravujeme a rozhodně do Vánoc areál rozjedeme,“ potvrdil Milan Saibert ze společnosti Vane International, která areál postavila. Javorník chce být zimním střediskem hlavně pro rodiny s dětmi. „Máme devět set metrů dlouhou a sedmdesát metrů širokou sjezdovku. Pro děti jsme připravili osmdesát metrů dlouhý provázkový vlek i čtyřsedačkovou lanovku, která umí převážet invalidní vozíky,“ vysvětluje Saibert. Chybět nebude ani půjčovna lyží, občerstvení nebo škola lyžování. „Pojedeme se na Javorník podívat, hned jak otevřou. Známí tam byli na bobové dráze a moc se jim líbila,“ těší se Vít Pavlík z Liberce. Právě na zdejší nejdelší trubkovou bobovou dráhu v České republice, která měří 1100 metrů, přilákali majitelé na Javorník první návštěvníky už v říjnu. Tehdy zahájili zkušební provoz dráhy.
„Bobovka pojede celoročně. Dobré ohlasy na areál jsme měli už od prvních návštěvníků, tak obavy z nezájmu lidí o lyžování u nás nemáme,“ dodal Saibert.
Provozovatelé chtějí na Javorník lyžaře přivézt i skibusy, které mají jezdit z Liberce, Turnova a Prahy. O jejich provozu zatím vyjednávají.