Liberec uspořádá ME ve stolním tenisu | E15.cz

Liberec uspořádá ME ve stolním tenisu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sportovní klub stolního tenisu Liberec uspořádá Mistrovství Evropy veteránů v roce 2011.

Po Bratislavě, Rotterdamu a chorvatské Poreči se IX. Mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisu uskuteční poprvé v České republice a to na přelomu června a července 2011. „Je to pro nás obrovský úspěch, ale znamená také mnoho povinností, abychom vše organizačně zvládli. Očekáváme přes dva a půl tisíce hráčů, což je například v porovnání s 660 lyžaři na letošním MS v Liberci neuvěřitelné číslo“, řekl manažer klubu stolních tenistů Martin Protiva. Do Tipsport arény musí pořadatelé postavit přes 100 stolů. ,,Je skvělé hrát Mistrovství Evropy v Liberci. Máme v nové hale výborné podmínky, a proto věřím, že se pod Ještědem sejde silná konkurence“, těší se člen SKST Liberec a medailista z veteránského MS Oldřich Mikula.
Letošní sezona byla pro liberecké stolní tenisty velmi úspěšná. Nejen za zelenými stoly, ale především v propagaci oddílu. Od roku 2007 se stolní tenisté, v čele s Martinem Protivou, snažili o uspořádání tohoto mistrovství. „Museli jsme splnit mnoho podmínek od České asociace stolního tenisu a zvítězit v konkurenci dalších pěti uchazečů“, dodává Protiva. ČAST vyhodnotila nabídku a prezentaci libereckého oddílu jako nejlepší a přidělila mu pořadatelství šampionátu. Liberecké organizátory ještě čeká v Praze oficiální prezentace akce před členy Evropské asociace stolního tenisu, kteří šampionát definitivně potvrdí. Záštitu nad ME veteránů již přislíbil předseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka, který současně přijme čestnou funkci v organizačním výboru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.