Lidem schází alergolog a další očař | E15.cz

Lidem schází alergolog a další očař

V Poděbradech budou tři nové ordinace. Sedmička zjišťovala, které lékaře specialisty by v nich lidé uvítali.

V podkroví poděbradského Jubilejního domu stavaři budují tři ordinace. Budova bude mít nově také bezbariérové přístupy a výtah. Práce by měly skončit koncem roku.

Vedení města zatím neví, jaké ordinace v Jubilejním domě budou.

„Na obsazení ordinací vypíšeme výběrové řízení. Lékaři mohou začít ordinovat až po kolaudaci, to znamená někdy na jaře,“ uvedla Valentina Lisková z odboru rozvoje a územního plánování.

Jaké ordinace by tam lidé přivítali? Rodičům schází především alergolog.

„S dcerou jezdíme do Prahy. To není tak daleko, ale přesto bych chtěla mít alergologa v místě bydliště. Hororem jsou čekací doby u oční lékařky. Poděbrady potřebují očaře,“ řekla Radka Buriánková.

Dalšímu oslovenému, který prozradil jen to, že je Martin, schází psycholog.

„Nejbližší je v Kolíně, pak v Kutné Hoře nebo v Praze. Nejsem sám, komu psycholog v polabském městě chybí,“ podotkl Martin.

„Nejvíc mi schází endokrinologie. V Jubilejním domě by mohla být také ordinace kardiologa. Těch je v lázeňském městě překvapivě málo. Ordinace onkologie by si už zasloužila lepší prostory,“ řekla poděbradská radní a lékařka Helena Štrobl Syrovcová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.