Litomyšl nabízí developerům pozemky pro výstavbu bytových domů | E15.cz

Litomyšl nabízí developerům pozemky pro výstavbu bytových domů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Město Litomyšl nabízí developerům pozemky v lokalitě U Nemocnice, a to pro výstavbu bytových domů. Z minulého výběrového řízení vzešel jeden uchazeč, který nakonec od koupě ustoupil. Minimální cenová nabídka je 2,9 milionu korun. Radnice nabízí pozemky o celkové výměře 700 metrů čtverečních pro stavbu dvou bytových domů, a to mezi stávajícím domem s pečovatelskou službou a zahrádkářskou kolonií u nemocnice. Město u pozemku snížilo cenu - z původních pěti milionů klesla na 2,9 milionu korun.

Město doufá v to, že nalezne developerskou firmu, která bude postupovat podle projektu Vladimíra Krátkého. „Developer je povinen respektovat tuto dokumentaci, to znamená, že vnější výrazová jednota navržených objektů v této lokalitě musí být zachována,“ uvedl vedoucí majetkoprávního oddělení městského úřadu Pavel Chadima.

V lokalitě U Nemocnice mají vyrůst čtyři bytové domy, dva developersky a u dvou bude investorem město. Radnice chce v nejbližší době vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby prvního z městských domů. Pokud se prodej pozemků developerovi nezdaří, rada se chystá přehodnotit podmínky výběrového řízení a rozhodne také o tom, zda bude město v budoucnu tento projekt řešit developersky. Pozemky jsou nabízené i s inženýrskými sítěmi a město v místě vybuduje parkovací dům podle původního projektu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video