Londýnské taxíky podle průzkumu dál zůstávají nejlepší na světě | E15.cz

Londýnské taxíky podle průzkumu dál zůstávají nejlepší na světě

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/PA/Matthew Fearn

ČTK

Londýnské taxíky byly čtvrtý rok po sobě označeny za nejlepší taxíky na světě. Vyplynulo to z letošního průzkumu, který tradičně vypracoval rezervační hoteliérský server Hotels.com. Pražské taxikáře anketa nehodnotila.

Průzkum se uskutečnil u asi pěti tisíc cestujících ve 23 zemích. Kromě Británie byly do ankety zahrnuty Spojené státy, Francie, Brazílie, Singapur, Japonsko, Švédsko, Německo, Austrálie, Švýcarsko, Irsko, Indie, Španělsko, Čína, Itálie, Dánsko, Norsko, Nizozemsko, Hongkong, Jižní Korea, Mexiko, Argentina a Finsko. Taxíky byly hodnoceny v sedmi kategoriích: čistotě, ceně, kvalitě řízení, znalosti místa, chování řidičů, bezpečnosti a dostupnosti. Za britskou metropolí se umístili v první desítce taxikáři v New Yorku a Hongkongu, dále v Tokiu, Singapuru, Bangkoku, Berlíně, Helsinkách, Dublinu a Madridu.

Kvůli nepoctivým taxikářům je Praha dlouhodobě kritizována. Podle loňského vyjádření vedení města se situace výrazně zlepšila, stále ale zůstaly desítky řidičů taxislužby, kteří jízdné předražují. Turisty před nimi varují i zahraniční průvodci. Společně s pouliční kriminalitou jsou podle cestovních kanceláří největším problémem Prahy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.