Luxusní obytný vůz: Dřevěná vestavba stojí půl milionu a vyrábí jí česká firma | e15.cz

Luxusní obytný vůz: Dřevěná vestavba stojí půl milionu a vyrábí jí česká firma

David Bureš - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Za plechy nabízené obyčejné bílé dodávky Mercedes Sprinter se ukrývá luxusní obytný vůz. Obytnou vestavbu navrhuje česká firma prezentující se pod názvem Home on wheels.

Letošní pandemie koronaviru snad ještě více než jindy láká k dovolené v obytném vozidle. Existuje spousta možností, vlastní obytné vozy nabízejí Volkswagen nebo Mercedes, existují i různé přestavby užitkových modelů do obytných automobilů od externích firem. A nebo můžete zvolit obytnou vestavbu v užitkovém voze. A právě takové přestavby dělá jedna z českých firem - Home on wheels.

Na první pohled prodávaný Mercedes-Benz Sprinter vypadá zcela obyčejně. Zkrátka bílá dodávka, kterých je na českých silnicích spousta. Jenže pak otevřete boční posuvné dveře a vykoukne na vás luxusní obytná přestavba.

Její součástí je obložení z dřevěného (smrkového) masivu, který vozidlu dodává unikátní atmosféru. Vedle postele se základními rozměry 140x173 cm uvnitř dále nechybí ani kuchyňská linka s lednicí a kombinovaným sporákem se dřezem nebo rozkládací stolek s dvěma místy na sezení.

Podívejte se na celou galerii:

Dále se tu nachází mobilní sprcha, přenosná toaleta a hlavně dostatek úložného prostoru, včetně odpadní 40litrové nádrže a dvou třicetilitrových vnitřní nádrží na vodu. Plusem je rovněž izolovaná skříň na propanbutanovou láhev nebo solární panel jako zdroj elektrické energie. Cena celé vestavby s názvem Wood life činí 479 tisíc korun. 

Více se dočtete na webu Auto.cz >>>

 

Autor: David Bureš - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video