Lvice zabila v Kalifornii mladou ošetřovatelku | e15.cz

Lvice zabila v Kalifornii mladou ošetřovatelku

Lvice, ilustrační foto
Lvice, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šestadvacetiletou dobrovolnou ošetřovatelku zabila lvice jménem Couscous (kuskus) v soukromé zoologické zahradě Kočičí nebe v Kalifornii. Úřady teprve zjišťují, proč byla ošetřovatelka se zvířetem v kleci, a co mohlo šelmu popudit k útoku.

Přivolaní záchranáři našli zraněnou ženu ležet ve výběhu, lvice byla opodál a další pracovník se zvíře snažil neúspěšně odehnat. Záchranáři museli nejdřív zvíře usmrtit, aby se mohli dostat k oběti, která ale svým zraněním podlehla.

Čtyřletá Couscous, samice lva afrického, vyrůstala v Kočičím nebi už jako mládě, uvedla mluvčí parku Tanya Oseguedaová. Nebyla ale schopná říci, odkud se zvíře do zařízení dostalo.

V parku dlouhodobě nedocházelo k žádným pochybením, napsala agentura AP na základě zpráv kontrolních úřadů. Podle některých odborníků ale dobrovolnice neměla mít vůbec do lví klece přístup.

„Přijímáme veškerá opatření pro bezpečnost našich zaměstnanců, zvířat i návštěvníků,“ oznámil v písemném prohlášení park Kočičí nebe.

V zoologické zahradě v San Francisku v roce 2007 policie zastřelila tygřici Tatianu, která vyskočila z ohrady, zabila sedmnáctiletého chlapce a další dva návštěvníky zranila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery