Lyžwa si od házené v zimě neodpočine | e15.cz

Lyžwa si od házené v zimě neodpočine

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dvacetiletý házenkář Krzysztof Lyžwa věří ve vítězství Baníku Karviná v domácím poháru i v extralize.

V poslední době mají házenkáři Baníku Karviná hodně nabitý program. Za čtrnáct dní odehráli dva extraligové zápasy proti pražské Dukle a Zubří. K tomu stihli čtvrtfinálový duel domácího poháru, ve kterém si hladce poradili s Frýdkem-Místkem na jeho palubovcevysoko 40:28. A také odvetné utkání Evropského poháru se slovinským Mariborem. V něm ale Karvinští prohráli 28:33. K postupu jim nepomohlo ani jedenáct gólů Poláka Krzysztofa Lyžwy.

Vyhovuje vám, když hrajete dvakrát v týdnu? Není to moc velká zátěž?

Nevadí mi to. Jsem mladý a potřebuju co nejvíce hrát. Je to sice náročnější, ale dá se to zvládnout. Navíc pohárová klání jsou příjemným zpestřením sezony.

Kromě ligové soutěže jste hráli i evropský Pohár vítězů. Slovinský Maribor jste ale porazit nedokázali. Je velká škoda, že se nám nepodařilo Mariboru oplatit porážku z úvodního zápasu, ve kterém jsme až do pětačtyřicáté minuty drželi remízu. Závěrečnou čtvrthodinu jsme však nezvládli a prohráli ji 0:6. To nás psychicky poznamenalo. Ukázalo se, že slovinská soutěž je hodně rychlá. Rozhodně kvalitnější než česká.

Částečně jste si určitě spravili chuť postupem do Final four českého poháru.

Utkání ve Frýdku-Místku jsme bez problémů zvládli. Je dobře, že jsme se na vítězství netrápili tolik jako v lize, kdy jsme tam vyhráli rozdílem jediné branky.

Závěrečnou část Českého poháru bude 17. a 18. prosince hostit právě Karviná. Jak se na vyvrcholení soutěže těšíte?

Chceme Český pohár vyhrát a před domácím publikem budeme mít zvýšenou motivaci. Diváci se mohou těšit na skvělou házenou, byť neuvidí silnou Duklu, která vypadla s Třeboní.

Nyní vás čeká ještě jedno domácí extraligové utkání proti Přerovu a poté zimní přestávka. Jak ji prožijete?

Moc volna mít nebudu, protože mě čeká soustředění s juniorskou reprezentací Polska a hned nato kvalifikace na mistrovství světa, které se uskuteční v létě v Řecku.

Kdo bude vaším největším soupeřem?

Turnaj se uskuteční počátkem ledna v Belgii. Kromě domácího družstva změříme síly ještě s Rumunskem a Maďarskem. Všechny zápasy budou těžké, ale největším soupeřem budou pravděpodobně Maďaři. Do každého utkání musíme dát všechno, co v nás je, protože na řecký šampionát postoupí pouze nejlepší tým.

V extralize jste třetí. Soutěž je hodně vyrovnaná. Co rozhodne o titulu?

Budou to maličkosti, protože týmy se znají a nemají se čím překvapit. Bude záležet hlavně na psychice a aktuální formě.

Kdo bude největším soupeřem Karviné?

Jako každý rok Dukla a Zubří. Letos jsou hodně silné také Lovosice, které nám doma vzaly bod. Nesmím opomenout také Plzeň. Bude záležet na tom, jestli dokážeme uspět na hřištích soupeřů, a také na tom, jak budou hrát ostatní mezi sebou, protože první šestice bude hrát systémem každý s každým doma a venku, nikoli v play-off. Je to škoda. Play-off je atraktivnější pro hráče i pro diváky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video