Martin Staszko chce dál hrát profesionálně poker a cestovat | E15.cz

Martin Staszko chce dál hrát profesionálně poker a cestovat

Martin Staszko (vpravo)
Martin Staszko (vpravo)
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Martin Staszko z Třince, který skončil druhý ve finále Světové série v pokeru v Las Vegas, se chce dál profesionálně věnovat pokeru a zároveň cestovat. Řekl to na dnešní tiskové konferenci v pražském kasinu Card Casino Prague.

„Mám talent na nejrůznější deskové, logické a karetní hry a věřil jsem tomu, že budu i v pokeru úspěšný. Že se to povede ale zrovna v tom největším turnaji na světě jsem nečekal,“ řekl Staszko, který poker začal hrát před čtyřmi a půl lety. Teď už se prý bude profesně věnovat jenom pokeru a hrát chce turnaje typu European Poker Tour. „Rád bych je spojil s cestováním po světě,“ prozradil k plánům do budoucna.

Prvním významnějším úspěchem pětatřicetiletého rodáka z Třince bylo loňské 11. místo na turnaji European Poker Tour ve francouzském Deauville, odtud si odnesl výhru skoro milion korun. V celkovém hodnocení letošního turnaje Spring Championship of Online Poker se umístil na desátém místě. Druhé místo ve finále Světové série v Las Vegas, kde získal zhruba 98 milionů korun, je nejen jeho dosavadním největším úspěchem, ale také zdaleka nejvyšší českou výhrou v této hře. Díky tomu se Staszko zařadil na 48. pozici na světovém žebříčku celoživotních pokerových výher.

Vítězství ve finále Světové série je nejvyšší metou hráčů pokeru. Koná se od roku 1970 a šampion se může těšit na mnohem větší finanční obnos, než získá například vítěz tenisového grandslamu či golfového turnaje major. Rekordní výše dosáhla odměna v roce 2006, kdy si Američan Jamie Gold odnesl 12 milionů dolarů (asi 225 milionů korun). Rekordmany jsou i jeho krajané Stu Ungar a Johnny Moss se třemi celkovými triumfy.

Nejpopulárnější variace pokeru se nazývá Texas Hold'em. Cílem hry je sestavit co nejsilnější výherní kombinaci pěti karet z celkových sedmi rozdaných. Dvě karty má každý hráč v ruce, zbylých pět karet společných pro všechny hráče se postupně vykládá na stůl. Dalšími rozšířenými variantami jsou Omaha Hold'em, 7 Card Stud či Omaha High Low.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video