Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd | e15.cz

Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Držitel dvou cen Oscar Christopher Waltz, skladatel Iván Eröd, dirigent clevelandského orchestru Franz Welser-Möst a prezidentka Salzburg Festspiele Helga Rabl-Stadler. To jsou laureáti zlaté medaile Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění. Česko zastoupil podnikatel Karel Komárek, jeden z předsedů výboru, který medaile předával.

Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění ocenění uděluje osobnostem kultury od roku 2001. Letos zástupci výboru navštívili Maďarsko a Vídeň, právě tamní umělci zlatou medaili obdrželi.

„Rakousko je synonymem kultury a tradic. Rakouskou kulturu, známou svou bohatou historií, utváří jednak národní tradice a jednak směsice kulturních vlivů sousedních slovanských a románských národů. I proto je Vídeň již po staletí evropskou kulturní metropolí a světovým městem hudby,“ uvedl na slavnostním večeru Karel Komárek, předseda správní rady rodinné nadace Karel Komárek Family Foundation.

Již v minulosti se ziskem medaile mohli pyšnit například režisér Pedro Almodóvar, operní zpěvák Plácido Domingo, zpěvačka Soňa Červená nebo dirigent Jiří Bělohlávek.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video