Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd

mit

Držitel dvou cen Oscar Christopher Waltz, skladatel Iván Eröd, dirigent clevelandského orchestru Franz Welser-Möst a prezidentka Salzburg Festspiele Helga Rabl-Stadler. To jsou laureáti zlaté medaile Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění. Česko zastoupil podnikatel Karel Komárek, jeden z předsedů výboru, který medaile předával.

Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění ocenění uděluje osobnostem kultury od roku 2001. Letos zástupci výboru navštívili Maďarsko a Vídeň, právě tamní umělci zlatou medaili obdrželi.

„Rakousko je synonymem kultury a tradic. Rakouskou kulturu, známou svou bohatou historií, utváří jednak národní tradice a jednak směsice kulturních vlivů sousedních slovanských a románských národů. I proto je Vídeň již po staletí evropskou kulturní metropolí a světovým městem hudby,“ uvedl na slavnostním večeru Karel Komárek, předseda správní rady rodinné nadace Karel Komárek Family Foundation.

Již v minulosti se ziskem medaile mohli pyšnit například režisér Pedro Almodóvar, operní zpěvák Plácido Domingo, zpěvačka Soňa Červená nebo dirigent Jiří Bělohlávek.

Recenze: Nové drama Lesageho je básní o lámání srdcí
Křišťálový glóbus ve Varech dostane herečka Julianne Moore

Autor: mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!