Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd | E15.cz

Medaili Kennedyho centra získali Christopher Waltz či Iván Eröd

mit

Držitel dvou cen Oscar Christopher Waltz, skladatel Iván Eröd, dirigent clevelandského orchestru Franz Welser-Möst a prezidentka Salzburg Festspiele Helga Rabl-Stadler. To jsou laureáti zlaté medaile Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění. Česko zastoupil podnikatel Karel Komárek, jeden z předsedů výboru, který medaile předával.

Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění ocenění uděluje osobnostem kultury od roku 2001. Letos zástupci výboru navštívili Maďarsko a Vídeň, právě tamní umělci zlatou medaili obdrželi.

„Rakousko je synonymem kultury a tradic. Rakouskou kulturu, známou svou bohatou historií, utváří jednak národní tradice a jednak směsice kulturních vlivů sousedních slovanských a románských národů. I proto je Vídeň již po staletí evropskou kulturní metropolí a světovým městem hudby,“ uvedl na slavnostním večeru Karel Komárek, předseda správní rady rodinné nadace Karel Komárek Family Foundation.

Již v minulosti se ziskem medaile mohli pyšnit například režisér Pedro Almodóvar, operní zpěvák Plácido Domingo, zpěvačka Soňa Červená nebo dirigent Jiří Bělohlávek.

Recenze: Nové drama Lesageho je básní o lámání srdcí
Křišťálový glóbus ve Varech dostane herečka Julianne Moore

Autor: mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!