Medvědi hledají svou dravou tvář | E15.cz

Medvědi hledají svou dravou tvář

Ve středu 15. září odstartují v Jihlavě berounští hokejisté novou sezonu první ligy. Chtějí být pro soupeře nebezpečnější.

Trenérské duo Medvědů Richard Žemlička a Jiří Doležal má prozatím kádr posílený o několik nových hráčů. Mají zlepšit kvalitu herního projevu, zatím se to ale příliš nedaří.
V přípravě tým zkoušel nové formace a herní systémy. „Ani v jednom zápase jsme nenastoupili kompletní. Chce to ještě několik utkání, aby se do projevu dostala určitá jistota,“ řekl Žemlička. A jak by měla vypadat konečná sestava před začátkem nového ročníku soutěže? „Ještě jednáme se Spartou a Kladnem a teď by bylo předčasné nominovat jednotlivé hráče. V hledáčku máme třeba Haška z Třince,“ uvedl výkonný ředitel klubu Filip Vaněček. Otázkou je i gólmanská jednička. Tu by měla zastat posila ze Slavie Dominik Furch. „Zatím tomu tak je, v přípravných zápasech podal dva skvělé výkony. Proti Benátkám trochu vypadl z rytmu, ale to se stane,“ komentoval Žemlička porážku 4:6, při které sáhl v půlce duelu k brankářské výměně. Kromě Furcha přišli ze Slavie i obránci Hertl a Jebavý nebo útočník Hafenrichter. Ze Sparty prý do týmu přibude několik mladíků. A právě kombinace zkušeností s dravým mládím by mohla berounský tým posunout na přední příčky zatím prázdné prvoligové tabulky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!