Medvědům se v nadstavbě nedaří

Tři body z pěti duelů. To byla před středečním utkáním v Chomutově bilance Berounských Medvědů v nadstavbové části první hokejové ligy.

Po pohodovém postupu mezi prvoligovou elitu Medvědi zjišťují, že body se v nadstavbové části nezískávají snadno. „Bereme si ze zápasů to pozitivní. Výsledky jsou obrazem toho, že hrajeme jen se silnými celky z horní poloviny tabulky,“ říká ředitel berounského klubu Filip Vaněček.

Medvědi nezačali nadstavbu špatně. „Výhra 3:2 na nájezdy v Jihlavě je dobrý výsledek. Pak se nám nepodařilo doma vstřelit branku Hradci, který jednou skóroval při dvojnásobné přesilovce, a další dva zápasy jsme hráli venku,“ vypočítává výsledky Vaněček.

Berounští hokejisté by se chtěli opřít o skvělou domácí bilanci v první fázi soutěže, kdy Medvědi patřili k vůbec nejlepším celkům na domácích kluzištích v lize. Přestřelka s Havlíčkovým Brodem ale skončila prohrou 5:6.

Berounu se podruhé za sebou podařilo vstřelit pět a více branek, přesto opět nevyhrál. „Dělali jsme chyby v obraně, ale musím vyzdvihnout produktivitu útoku,“ říkal Filip Vaněček po zápase ve Znojmě, kde Beroun padl 6:7 po nájezdech.

Medvědi se po pěti zápasech nadstavbové části propadli na poslední místo v elitní osmičce. Body mohou ještě získat v osmi utkáních. To nejbližší hrají doma 15. ledna proti Ústeckým Lvům.